Прийнято основний фінансовий документ на 2018 рік

       Минулої п’ятниці, 22 грудня, відповідно до подання райдержадміністрації, відбулось пленарне засідання позачергової двадцять першої сесії районної ради сьомого скликання під головуванням Руслана Серпенінова.

  Традиційно привітавши депутатів, які відсвяткували день народження у міжсесійний період, перейшли до затвердження порядку денного й регламенту засідання. Під час затвердження порядку денного до основних питань за висновками постійних комісій, засідання яких відбулись цього ж дня зранку та 15 грудня, було внесено ще 8.  Усього  депутати розглянули  11 питань.

   Зокрема, окреслили орієнтовні строки проведення звітів депутатів Сарненської районної ради сьомого скликання та створили комунальну установу «Сарненський інклюзивно-ресурсний центр» Сарненської районної ради Рівненської області. 
   Після палкого обговорення депутати затвердили технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельних ділянок на території Вирівської та Костянтинівської сільських рад Сарненського району Рівненської області за відповідними зверненнями. 
   Окрім того, підтримали позицію лісогосподарських підприємств району та схвалили звернення депутатів Сарненської районної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо збереження цілісності лісогосподарської  галузі.  
    Також затвердили районні програми забезпечення пільгового проїзду учнів до місця навчання і додому на 2018 рік та організації безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення за певними категоріями захворювань на 2018 рік.
Обранці громад внесли зміни до районного бюджету на 2017 рік, у зв’язку з:
·        перевиконанням власних та закріплених доходів районного бюджету на 2000000 грн.;
·        передбаченням районному бюджету міжбюджетних трансфертів у сумі 3461531,31 грн.    
·      зверненням головних розпорядників коштів районного бюджету щодо проведення перерозподілу видатків загального та спеціального фондів районного бюджету.
   Відповідно до частини 7 статті 78 Бюджетного кодексу України, у зв’язку з нагальною потребою у виділенні додаткових коштів, головним розпорядникам коштів районного бюджету та органам місцевого самоврядування збільшено дохідну частину районного бюджету по власних доходах на 2000000 грн. за рахунок збільшення по  податку на доходи фізичних осіб.
Відділу охорони здоров’я райдержадміністрації в сумі 1930000 грн. на виплату заробітної плати з нарахуваннями та матеріальної допомоги працівникам охорони здоров’я.
Відділу культури і туризму райдержадміністрації в сумі 35000 грн. на придбання електричного кабелю та лічильника обліку електричної енергії необхідних для приєднання електроустановок та здійснення підключення приміщень Сарненської дитячої музичної школи до електричних мереж.
         На надання інших субвенцій місцевим бюджетам в сумі 45000 грн. на утримання дошкільних навчальних закладів та закладів культури Любиковицькому сільському – 15000 грн. та Степанському селищному – 30000 грн. бюджетам.
Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій (відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 06.12.2017 № 861-р «Деякі питання розподілу у 2017 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій») в сумі 3400000 грн. спрямовується:
- відділу культури та туризму райдержадміністрації в сумі 2400000 грн. на реконструкцію корпусу №1 комунального закладу «Сарненська дитяча музична школа» за адресою: м.Сарни, вул.Просвіти,12;
- обласному бюджету в сумі 1000000 грн. на співфінансування будівництва спортивного комплексу по вул.Я.Мудрого,1 в м.Сарни 
Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення різниці між фактичною вартістю теплової енергії, послуг з централізованого опалення, постачання гарячої води, централізованого водопостачання та водовідведення, постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам теплопостачання, централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню такі послуги, та тарифами, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування в сумі 61531,31 грн. спрямовується Сарненській міській раді для КП «Екосервіс».
У зв’язку зі зменшенням субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною», оплату послуг із здійснення патронату над дитиною та виплату соціальної допомоги на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя на суму 50000 грн. зменшено видатки на соціальний захист по управлінню праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, які фінансувались за рахунок зазначеної субвенцій.
         За зверненням Стрільської сільської ради  зменшено іншу субвенцію на суму 36168,50 грн., яка була надана на утримання шкільного відділення НВК «ЗОШ І ст.- ДНЗ» с.Стрільськ та закладів культури та спрямовано на придбання багатофункціонального принтера, ноутбука, проектора мультимедійного шкільного для відділення НВК «ЗОШ І ст.- ДНЗ» с.Стрільськ.
 
Далі без зволікань перейшли до розгляду основного питання порядку денного «Про районний бюджет на 2018 рік». Начальник фінансового управління райдержадміністрації Олена Радько зазначила, що дохідну частину районного бюджету на 2018 рік сформовано з урахуванням вимог Бюджетного та Податкового кодексів України та інших законодавчих актів, що стосуються місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин.
При плануванні дохідної частини районного бюджету на 2018 рік враховано  фактичне виконання дохідної частини районного бюджету за результатами 2016 року та 11 місяців 2017 року.
Обсяг доходів загального фонду районного бюджету на 2018 рік (без врахування трансфертів) розраховано у сумі 102000,0 тис.гривень.        
У доходах загального фонду районного бюджету враховані міжбюджетні трансферти з:
- державного бюджету в сумі 319505,8 тис.грн., а саме: базова дотація – 39399,4 тис.грн.; освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам – 222105,5 тис.грн.;медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам – 58000,9 тис.грн.(в тому числі цільові видатки на надання первинної медичної допомоги – 10487,0 тис. гривень).
-         місцевих бюджетів іншим місцевим бюджетам в сумі 505311,8 тис.грн.,
- субвенції на соціальний захист населення на загальну суму 415217,7 тис.грн
Інші субвенції з місцевого бюджету районному бюджету передбачені на загальну суму 8374,9 тис.грн, з них:
-   з обласного бюджету на пільгове медичне обслуговування громадян, які                                  постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи у сумі 1678,1 тис.грн.;
-   з Клесівського селищного бюджету – 688,5 тис.грн.;
-   з Немовицького сільського бюджету – 6008,3 тис. гривень.
По спеціальному фонду районного бюджету  обсяг власних надходжень обрахований у сумі  4689,3 тис.грн. з яких 4251,8 тис.грн. очікується отримати від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно із їх основною діяльністю, 264,0 тис.грн. – кошти від додаткової (господарської) діяльності та 173,5 тис.грн. – кошти отримані за оренду майна бюджетних установ.
У цілому дохідна частина районного бюджету на 2018 рік становить 940527,8 тис. гривень.
 
      Формування видаткової частини районного бюджету здійснено на основі змін, внесених до Бюджетного кодексу України та інших законодавчих актів, що стосуються місцевих бюджетів.
       Із загального обсягу міжбюджетних трансфертів, доведеного Міністерством фінансів  України бюджету Сарненського району на 2018 рік:
 освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам (у тому числі субвенція з Немовицького сільського бюджету за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам – 39212,9 тис.грн.) становить 261318,4 тис.грн., яка в повному обсязі спрямовується на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів району, шкільного відділення НВК “ЗОШ І ст.-ДНЗ” с.Стрільськ, вечірньої школи та інклюзивно-ресурсного центру відділу освіти, молоді та спорту;
 медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам (у тому числі субвенція з Немовицького сільського бюджету за рахунок медичної субвенції з державного бюджету – 6462,2 тис.грн., субвенція з Клесівського селищного бюджету за рахунок медичної субвенції з державного бюджету -1520,0 тис.грн.) становить 55496,1 тис.грн., яка спрямовується на оплату поточних видатків, крім видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв  трьох лікарень (КЗ “Сарненська ЦРЛ”, КЗ “Степанська РЛ”, КЗ “Сарненська РЛ”) у сумі 53855,2 тис.грн., стоматологічної поліклініки – 1640,9 тис.грн.;
медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам ( цільові видатки на надання первинної медичної допомоги на І півріччя 2018 року) (в т.ч. субвенція з Немовицького сільського бюджету за рахунок медичної субвенції  (цільові видатки на надання первинної медичної допомоги – 1426,3 тис.грн.) становить 11913,3 тис.грн. спрямовується на утримання центру первинної медико-санітарної допомоги протягом І півріччя 2017 року ( крім оплати комунальних послуг та енергоносіїв);
 субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення,яке проживає на території зони спостереження в сумі 646,0 тис.грн., яка спрямовується В.Вербченському сільському бюджету на проведення капітальних видатків.
Також  враховані міжбюджетні трансферти, доведені департаментом фінансів облдержадміністрації на 2018 рік:
 дотація з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я за рахунок відповідної додаткової субвенції з державного бюджету (в т.ч. дотація з Немовицького сільського бюджету за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету – 5331,3 тис.грн. ) в сумі 38621,2 тис.грн. спрямовується на виплату заробітної плати спеціалістам та обслуговуючому персоналу і проведення поточних видатків загальноосвітніх навчальних закладів району;
субвенція з місцевого бюджету на соціальний захист, за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету в сумі 415217,7 тис.грн. яка спрямовується управлінню праці та соціального захисту населення для проведення таких виплат;
субвенція з місцевого бюджету на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету ( в тому числі з Немовицького сільського бюджету – 153,2 тис.грн.) в сумі 1655,1 тис.грн.,  субвенція з місцевого бюджету за рахунок медичної субвенції (цільові видатки для відшкодування вартості препаратів інсуліну на лікування хворих на цукровий діабет) в сумі 1196,4 тис.грн., інша субвенція з обласного бюджету на пільгове медичне обслуговування осіб, як постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи в сумі 1678,1 тис.грн. спрямовуються управлінню праці та соціального захисту населення, як головному розпоряднику коштів на проведення таких видатків.
Крім того враховані інші субвенції, надані районному бюджету з бюджетів місцевого самоврядування в сумі 6696,8 тис.грн., а саме з:
Клесівського селищного бюджету – 688,5 тис.грн.;
Немовицького сільського бюджету – 6008,3 тис.грн.
      У цілому загальний обсяг видатків загального фонду районного бюджету запланований в сумі 940527,8 тис.грн.  В загальному обсязі обрахованих видатків районного бюджету видатки на оплату праці з нарахуваннями становлять 418343,7 тис.грн. ( 44,5 відс.), на оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 25091,5 тис.грн. (або 2,7 відс.), видатки на придбання медикаментів – 2192,0 тис.грн. ( або 0,2 відс.), продуктів харчування – 2582,1 тис.грн.( або 0,3 відс.), поточні трансферти населенню – 420192,0 тис.грн. (або 44,7 відс.), поточні трансферти місцевим бюджетам – 51424,9 тис.грн. ( або 5,5 відс.), інші видатки – 20701,6 тис.грн. ( або 2,2 відс.). У районному бюджеті на 2018 рік передбачені видатки на покращення умов оплати праці педагогічних працівників шкіл, встановлення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2018 року у розмірі 3723 грн. на місяць та посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки - 1762 гривні.
      Коротко аналізуючи бюджет району на 2018 рік голова райдержадміністрації Ярослав Яковчук відмітив, що це збалансований бюджет, який дасть змогу забезпечити життєдіяльність району впродовж року, єдине, що знову отримали дефіцит по медичній галузі, але це питання буде вирішуватись за рахунок наступних надходжень і перевиконання районного бюджету.
      Депутат Василь Іванюк висловив подяку керівництву району за цілеспрямовану підтримку галузі, подякував Сарненському міському та Немовицькому сільському головам за розуміння, на відміну від позиції Клесівського селищного голови,   і наголосив, що насамперед, потрібно дбати про людей, а не про політичні амбіції.
     Також підтримали три депутатські запити. Запит депутата Олега Колоїзда стосувався  виділення  фінансування з районного бюджету на капітальний ремонт мосту через р. Случ на території Стрільської сільської ради. Запит депутата Анатолія Рудковського  – вирішення питання  придбання ноутбука та кольорового принтера для групи короткотривалого перебування «Майбутній першокласник» ДНЗ «Малятко» с.Люхча, а запит групи депутатів у складі Павла Гольонка, Володимира Банацького та Андрія Бухала - щодо  необхідності проведення капітального ремонту  дитсадка  в с.Мале Вербче.
     У «Різному»  виступили заступник голови районної ради Микола Костецький, голова райдержадміністрації Ярослав Яковчук, депутати  Анатолій Босюк та Василь Пилипенко. На завершення голова районної ради подякував усім за конструктивну співпрацю впродовж року та вручив грамоти окремим депутатам районної ради за сумлінне виконання депутатських повноважень, активну участь у діяльності районної ради, її органів в інтересах територіальних громад району. Також голови райради та райдержадміністрації подякували народному депутату України Сергію Євтушку за допомогу, постійний і послідовний захист інтересів району в парламенті.
        На  цій позитивній ноті, з вірою в кращий рік прийдешній  роботу сесії було завершено.
                                                        Організаційний відділ районної ради   

Додати коментар

  • Адреси Інтернет та e-mail будуть автоматично перетворені на лінки.
  • Дозволені теги HTML: <p> <a> <span> <div> <h1> <h2> <h3> <h4> <h6> <h6> <em> <map> <area> <hr> <br> <br /> <i> <strong> <b> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <table> <tr> <td> <img> <b> <u> <font> <del> <ins> <sub> <sup> <quote> <blockquote> <pre> <address> <code> <cite> <embed> <object> <strike> <caption> <table> <tbody>
  • Рядки і параграфи з нового рядка робляться автоматично.

Більше інформації про форматування

CAPTCHA - захист від спаму та роботів
Це питання служить для "відсіювання" автоматичних рекламних розсилок.
4 + 12 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.