АНАЛІТИЧНА ДОВІДКА про хід виконання Закону України «Про звернення громадян» у Сарненській районній раді в 2018 році

 

АНАЛІТИЧНА ДОВІДКА
про хід виконання Закону України «Про звернення громадян»
у Сарненській районній раді в 2018 році

Одним із пріоритетних завдань районної ради є забезпечення своєчасного та повного розгляду звернень громадян, порушених в них проблем, оперативне їх вирішення, задоволення законних прав та інтересів громадян.
Стаття 40 Конституції України гарантує всім громадянам право направляти індивідуальні та колективні звернення, або особисто звертатись до органів місцевого самоврядування, посадових осіб цих органів, які зобов’язані розглянути звернення й дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом термін. Робота із зверненнями громадян у Сарненській районній раді спрямована на виконання Закону України «Про звернення громадян».
В районній раді встановлено дні прийому громадян головою районної ради, заступником голови районної ради та керуючим справами виконавчого апарату районної ради. Графік прийому громадян керівництвом районної ради розміщений на стенді в приміщенні районної ради та на офіційному ВЕБ – сайті районної ради.
Звернення громадян розглядаються об’єктивно, всебічно і вчасно, відповідно до вимог чинного законодавства України.
Особлива увага при розгляді звернень громадян звертається на вирішення проблем, які порушують ветерани та інваліди ВВВ, багатодітні сім'ї, одинокі матері та інші громадяни, які потребують соціального захисту і підтримки, вишукуються можливості надання їм практичної, матеріальної та фінансової допомоги.
Згідно з аналізом узагальнених даних про звернення громадян до районної ради у 2018 році надійшло 593 звернень, з них 93 - письмових, 500 – на особистому прийомі.У 2017 році надійшло 101 письмових звернень, а на особистому прийомі до голови районної ради звернулись 187 громадян.
Упродовж 2018 року в районну раду надійшло 12 колективних звернення (у них підписів 480). У 2017 році 8 (у них підписів 125).
Упродовж 2018 року голова ради проводив виїзний прийом громадян у Великовербченській, Ремчицькій, Коростській, Кричильській, Костянтинівській, Тутовицькій, Любиковицькій, Люхчанській, Стрільській сільських радах та Степанській селищній раді.
Графік виїзного прийому громадян у населених пунктах району публікувався в газеті «Сарненські новини».
Із громадян, які зазначили свій соціальний статус, у 2018 році звернулось: учасників війни – 3, інвалідів ІІ групи – 12, осіб, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи – 75, учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – 2, учасників бойових дій – 35, учасників АТО – 69, та інших категорій - 380. За соціальним статусом із зверненнями звернулось: пенсіонерів – 250, безробітних – 23 та інших категорій - 320.
Варто зазначити, що у 2018 році найбільше громадяни звертались у районну раду з питань соціального захисту (95), транспорту і зв’язку (32), охорони здоров'я (23), житлової політики (20), комунального господарства (17).
Також громадяни у своїх зверненнях порушили питання, що стосуються праці та заробітної плати (3), аграрної політики і земельних відносин (11).
Аналіз заяв, пропозицій та скарг свідчить, що громадянами району порушуються питання різної тематики, але домінуючими є проблеми соціального захисту (95 звернення) а саме: надання матеріальної допомоги на лікування, надання матеріальної допомоги учасникам АТО та членам їх сімей, забезпечення соціальних виплат, ремонту дошкільних навчальних закладів та загальноосвітніх навчальних закладів.
Питання роботи із зверненнями громадян, організації їх особистого прийому є одним із пріоритетних напрямів діяльності Сарненської районної ради і перебуває на постійному контролі керівництва районної ради. В разі, якщо неможливо задовольнити прохання заявника, йому надається обґрунтована відповідь з поясненням причин відмови у задоволенні його прохання.
Всім зверненням, які надійшли до районної ради, приділялась належна увага. Питання вирішувались у межах компетенції або надавались обгрунтовані роз'яснення. Більшість звернень, що надходили від громадян району, не відносились до компетенції ради, тому вони, відповідно до ст.7 Закону України «Про звернення громадян», направлялись на розгляд у ті структури, до компетенції яких відноситься це питання, про що повідомляли в письмовій формі автора звернення.

  

 
 
В.о. начальника загального відділу
виконавчого апарату районної ради
                                                 О.В. Корзун

Додати коментар

  • Адреси Інтернет та e-mail будуть автоматично перетворені на лінки.
  • Дозволені теги HTML: <p> <a> <span> <div> <h1> <h2> <h3> <h4> <h6> <h6> <em> <map> <area> <hr> <br> <br /> <i> <strong> <b> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <table> <tr> <td> <img> <b> <u> <font> <del> <ins> <sub> <sup> <quote> <blockquote> <pre> <address> <code> <cite> <embed> <object> <strike> <caption> <table> <tbody>
  • Рядки і параграфи з нового рядка робляться автоматично.

Більше інформації про форматування

CAPTCHA - захист від спаму та роботів
Це питання служить для "відсіювання" автоматичних рекламних розсилок.
6 + 11 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.