Із сесійної зали районної ради…

        Чергова тридцять друга сесія районної ради відбулась 26 жовтня, під час її проведення депутати розглянули тридцять шість питань порядку денного, що стосувались життєдіяльності громади району.

        Під час розгляду питання «Про депутатські запити» народні обранці розглянули відповіді на раніше затвердженні рішеннями районної ради запити та проголосували за прийняття нових. Зокрема, на депутатський запит Чижмаря Ю.О. щодо правомірності встановлення державним підприємством «Клесівське лісове господарство» плати за в’їзд на територію урочища «Коплище» надійшла відповідь Сарненської райдержадміністрації про наявність відповідного рішення Клесівської селищної ради, яким ДП «Клесівське лісове господарство» надано дозвіл на збір з власників автотранспорту та мототранспорту за в’їзд в урочище «Коплище» плати в розмірі 10 гривень. Своїм рішенням депутати підтримали запит Соломки В.А. щодо придбання пожежного автомобіля та утримання на території Тутовицької сільської ради пожежної команди. На озвучений депутатський запит Гольонка П.О., Павонського В.В., Маркової М.І., Іщука І.І. та Ревича В.М. щодо виплати у 2009 році педагогам району щорічної грошової винагороди за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов’язків депутати отримали запевнення фінансового управління, що дані виплати буде проведено у грудні місяці поточного року.

        За поданням Сарненського районного суду рішенням районної ради депутати затвердили список народних засідателів на чотири роки у кількості 28 чоловік. Відповідне рішення набирає чинності з 21 грудня 2009 року.

        Одностайність депутати районної ради проявили при затвердженні рішень «Про ставки єдиного та фіксованого податку для суб’єктів підприємницької діяльності на 2010 рік» та «Про встановлення вартості торгового патенту на 2010 рік на здійснення роздрібної торгівлі і надання побутових послуг». Незважаючи на пропозицію Сарненської МДПІ  ставки єдиного податку і вартість торгового патенту лишили на рівні 2009 року, нагадаємо, що в 2009 році ці сплати в районі теж не збільшувались, а лишались на рівні 2008 року. За словами голови районної ради Миколи Добридніка підприємцям нині, в умовах світової економічної кризи, і так нелегко втримати бізнес малий приватний бізнес, який є рушійною силою розвитку економіки у подоланні фінансової кризи. Депутат Дмитро Якимець висловив припущення, що збільшення ставок єдиного податку та вартості торгового патенту може призвести до тіньового працевлаштування громадян, тим самим зменшення надходжень до бюджетів всіх рівнів. Хоча лунали від присутніх і думки стосовно збільшення вартості абсолютно всіх видів товарів і послуг реалізовуваних підприємцями незважаючи на те, що і ставки єдиного податку, і вартість торгового патенту фактично лишаються на рівні 2008 року. Відносячись з розумінням до підприємців хотілося б, щоб і вони при обраховуванні вартості товарів і послуг, з розумінням відносились до людей, які споживають ці товари і послуги.

        Під час заслуховування звіту «Про хід виконання районної програми поводження з твердими побутовими відходами на період до 2011 року» депутати порушили питання утилізації сміття на території району та необхідність будівництва сміттєпереробного заводу. Нажаль кошти районного бюджету таке будівництво не покриють, а інвесторів, які б вкладали кошти в екологію знайти не просто.

        Під час заслуховування звіту начальника відділу освіти «Про хід виконання районної програми роботи з обдарованою молоддю на 2008-2010 роки» виникли ряд питань, зокрема голови районної ради щодо проведення в навчальних закладах району діагностики учнів на предмет визначення інтелектуальної та творчої обдарованості та застосування психологічних основ роботи з обдарованими дітьми, а також організації та проведення для обдарованої молоді екскурсій до визначних місць України. Микола Добриднік наполіг на підготовці в найближчий час змін до даної програми в частині фінансування організації екскурсій для обдарованої молоді, щоб учні і з сільської місцевості, і з міста за свої успіхи в навчанні мали відповідне заохочення.

        З питання «Про звіт щодо виконання районної комплексної програми профілактики злочинності на 2006-2010 роки» депутати заслухали начальника Сарненського РВ УМВС України в Рівненській області Івана Стрибулевича. Поряд з іншим, Іван Андрійович наголосив, що нині основна увага його, як керівника правоохоронного органу прикута до роботи дільничних інспекторів. За його словами останнім часом за неналежне виконання посадових обов’язків з Сарненського РВ УМВС України в Рівненській області звільнено п’ять дільничних інспекторів, а з усім особовим складом проводиться постійна робота щодо відповідності займаним посадам, зокрема належного спілкування та співпраці з населенням. На запитання голови районної ради щодо організації контролю за дотриманням правопорядку в селах та селищах Сарненщини, Іван Стрибулевич відповів, що організував ряд заходів  задля підтримки правопорядку в найвіддаленіших куточках району, зокрема сільські зони укріплено дільничними інспекторами та їх помічниками, а також створені та постійно працюють мобільні групи, які за потреби виїжджають на місця.

        Заслухали депутати і звіт начальника відділу освіти райдержадміністрації Людмили Макриці про здійснення делегованих повноважень у сфері освіти, в тому числі про підготовку навчальних закладів району до опалювального сезону 2009-2010 років. Депутат Олексій Хомич порушив питання будівництва нового приміщення школи в с.Тинне. За словами Олексія Максимовича ситуація на будівництві склалась така, що в той час, коли новозведене приміщення ще без даху, перший його поверх вже поштукатурений, покладена дерев’яна підлога, і навіть електропроводка підведена,  така черговість виконання, на думку депутата,  може призвести до руйнації вже виконаних робіт. Микола Добриднік порушив питання підготовки навчальних закладів до опалювального сезону: на день проведення пленарного засідання 32-ої сесії райради, не опалювались Сарненський ліцей «Лідер» та ЗОШ І-ІІІ ст.  № 4 м.Сарни. Вирішити питання опалення ліцею «Лідер», а заразом і  ВПУ-22 депутати протокольно доручили райдержадміністрації. Разом з тим, у ЗОШ І-ІІІ ст. № 4, склалась ситуація, коли підрядник, який проводив роботи зі встановлення системи електричного опалення не встановив у навчальному закладі електрокотли обіцяючи провести відповідні роботи лише після перерахунку решти коштів з районного бюджету. Микола Добриднік наголосив, що відділ освіти угоди на виконання робіт повинен заключати з тими підрядниками, які добросовісно ставитимуться до якості та термінів виконання робіт і, не лишатимуть дітей віком від шести років без тепла в опалювальний сезон. На зауваження голови ради щодо підвозу учнів з с.Дубки до ЗОШ с.Люхча, Людмила Іванівна пообіцяла найближчим часом вирішити питання проплати ремонту шкільного автобусу, яким здійснюється підвіз учнів.

        Рішенням районної ради депутати затвердили районну програму забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки. Серед основних заходів програми: проведення освітньої та роз’яснювальної роботи серед населення з пропаганди здорового способу життя, духовних, морально-етичних цінностей; посилення безпеки донорства щодо запобігання випадкам передачі ВІЛ-інфекції через кров; удосконалення механізму запобігання передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини; забезпечення вільного доступу до консультування та безоплатного тестування на ВІЛ-інфекцію населення, передусім молоді; забезпечення хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД антивірусною терапією; запобігання смертності серед ВІЛ-інфікованих шляхом раннього виявлення та лікування опортуністичних інфекцій; надання соціальних послуг, а також забезпечення соціально-психологічної підтримки та немедичного догляду за ВІЛ-інфікованими і хворими на СНІД, надання їм правової допомоги та ін.

        На виконання протокольного доручення, озвученого головою райради на одній з попередніх сесій Сарненська райдержадміністрація розробила та подала на затвердження депутатів районну програму зрізання аварійно-небезпечних дерев на територій Сарненщини на 2009-2011 роки. Метою даної програми є забезпечення безпеки життя, здоров’я та майна людей, запобігання аварійним відключенням повітряних ліній електропередач, ліній зв’язку, виникнення інших аварійних ситуацій, а також захист законних прав та інтересів власників та користувачів зелених насаджень. Нині в районі налічується 763 аварійно-небезпечних дерева, більшість з яких є небезпечними для будівель, автотранспорту, електромереж та телекомунікацій. На ліквідацію цих дерев, за попередніми підрахунками, необхідно віднайти 286,16 тис.грн., відповідне фінансування планується провести за рахунок коштів районного та місцевих бюджетів.

        Відповідним рішеннями ради депутати затвердили звіт щодо виконання районного бюджету за 9 місяців 2009 року та прийняли рішення «Про внесення змін до районного бюджету на 2009 рік». Відповідно інформації фінансового управління райдержадміністрації за 9 місяців 2009 року районний бюджет по власних доходах загального фонду виконаний на 104,3 %, в порівняння з відповідним періодом минулого року ріст надходжень склав 0,07 відсотка. Внесення змін до районного бюджету було зумовлено зверненнями головних розпорядників коштів  щодо перерозподілу призначень в межах їх загального обсягу. Серед іншого кошти спрямували  відділу освіти на: оплату теплопостачання для підтримки необхідного температурного режиму в загальноосвітніх школах району (35,8 тис.грн.), оплату природного газу у зв’язку із ростом ціни (346,3 тис.грн.), реконструкцію котельні на твердому паливі на електрокотельню та експертизу проектно-кошторисної документації ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 м.Сарни (264,7 тис.грн.), реконструкцію приміщення клубу під гуртожиток з спортзалом ЗОШ ІІ ст.-ліцей «Лідер» (150 тис.грн.), будівництво блочно-транспортабельної котельні для опалення приміщення та виготовлення проектно-кошторисної документації ЗОШ ІІст.-ліцею «Лідер» (178,7 тис.грн.), поточний ремонт їдальні ЗОШ І-ІІст.-ліцей смт.Клесів (25,3 тис.грн.), поточний ремонт системи опалення ЗОШ І-ІІ ст.-ліцей смт.Клесів (60,7 тис.грн.), капітальний ремонт вбиральні ЗОШ І-ІІст. с.М.Вербче (24,0 тис.грн.), капітальний ремонт вбиральні ЗОШ І-ІІст. с.Чемерне (2,8 тис.грн.) та ін. Крім того, по Сарненській центральній районній лікарні кошти спрямували на: виплату індексації грошових доходів за травень-жовтень 2009 року (218,7 тис.грн.), виплату пільгових пенсій (8,4 тис.грн.), оплату теплопостачання (74,7 тис.грн.), оплату природного газу (92,5 тис.грн.), гідрохімічне очищення системи опалення (112,3 тис.грн.), реконструкцію казарми військової частини № 15 під терапевтичний корпус на 100 ліжок (54,0 тис.грн.).

        Поряд з іншим, депутати підтримали ініціативу керівництва районної ради та прийняли рішення «Про звернення депутатів Сарненської районної ради до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, Національного банку України щодо погашення валютних кредитів населенням». Суть звернення полягає у наданні права позичальнику здійснювати погашення фінансового кредиту, отриманого в іноземній валюті, в національній валюті за курсом офіційного валютного (обмінного) курсу Національного банку України, що діяв на дату отримання такого кредиту.

        Загалом робота депутатів в день проведення тридцять другої сесії Сарненської районної ради була досить плідної та напруженою, для обговорення та прийняття виважених рішень з питань порядку денного їм знадобилось близько шести годин.

        Вже за кілька днів після проведення засідання чергової сесії районної ради відбулося засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи з питання «Про стан захворюваності населення району на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції та їх ускладнення». Одним з пунктів прийнятого рішення члени постійної комісії рекомендували голові районної ради при потребі скликати позачергову сесію районної ради. Тож, за умови необхідності додаткового фінансування для закладів охорони здоров’я району, в найближчі дні може відбутися позачергова сесія районної ради з питання внесення змін до бюджету.

Організаційний відділ районної ради

 

 

Додати коментар

  • Адреси Інтернет та e-mail будуть автоматично перетворені на лінки.
  • Дозволені теги HTML: <p> <a> <span> <div> <h1> <h2> <h3> <h4> <h6> <h6> <em> <map> <area> <hr> <br> <br /> <i> <strong> <b> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <table> <tr> <td> <img> <b> <u> <font> <del> <ins> <sub> <sup> <quote> <blockquote> <pre> <address> <code> <cite> <embed> <object> <strike> <caption> <table> <tbody>
  • Рядки і параграфи з нового рядка робляться автоматично.

Більше інформації про форматування

CAPTCHA - захист від спаму та роботів
Це питання служить для "відсіювання" автоматичних рекламних розсилок.
3 + 6 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.