Звернення М.Добридніка до педагогів Сарненщини під час серпневої конференції 2009 року

 

Шановні учасники конференції!

        Вже давно стало традицією для працівників освіти району наприкінці серпня проводити це поважне зібрання для того, щоб підбити підсумки роботи освітянської галузі за минулий 2008-2009 навчальний рік та визначити пріоритети її розвитку на новий, 2009-2010,  навчальний рік.

        Незабаром ранок першого вересневого дня наповниться мелодійними звуками шкільного дзвоника. Знову вулиці нашого міста, вулиці малих і великих населених пунктів району розквітнуть від дитячого щебету, юнацьких посмішок та чарівної хуртовини осінніх айстр. Ностальгічні погляди дорослих, душевний щем, смуток і радість – переплетуться разом. Це наш край, наша держава зустрічатиме День знань – справжнє всенародне свято знань, доброти і людяності.

         Усі шляхи першого вересня ведуть до школи. Розпочинається новий навчальний рік, який завжди означає відкриття нової, осяйної і часто нелегкої дороги – дороги до знань, до нових звершень. Особливим і, безперечно, визначальним у житті він стане для милих першокласників, які, тримаючись за батьківські руки, вперше ступлять на незвіданий шлях. Не менш важливим він буде для одинадцятикласників, яким доведеться обирати професійну стезю, та випускників середніх спеціальних та вищих навчальних закладів, які будуть втілювати отримані знання в реальному житті.

        Але, хочу наголосити, що майбутнє нашої Батьківщини залежить саме від вас, шановні педагоги, адже саме ви сприяєте формуванню юних особистостей, від яких залежить завтрашній день нашої держави.

        Сучасна школа потребує педагога нового типу – вчителя-дослідника, кожен учитель повинен сповна розкривати здібності і таланти, розвивати ініціативу та творчий пошук, самореалізуватись у професійній діяльності.

       Хочу зазначити, що освітяни Сарненщини мають високий авторитет серед працівників галузі всієї України. За роки незалежності нашої держави у районі багато зроблено для розвитку освітянської галузі.

       Мені приємно сказати, що районна рада, весь депутатський корпус  завжди з увагою ставляться до вирішення проблем освітянської сфери. 
Незважаючи на складнощі, пов’язані з ліквідацією наслідків світової фінансової кризи, нинішнього року план з урахуванням змін на забезпечення галузі становить 90 млн. 200 тис. 805 грн. Станом на 01.08.2009 року використано 50 млн. 510 тис. 376 грн. (у 2008 році – 79 млн.541 тис.532 грн., використано 44 млн.889 тис. 403 грн.)

      Більшість схвалених і вже здійснюваних програм, затверджених районною радою, мають гуманітарну спрямованість. Так, триває реалізація районної програми розвитку освіти району на 2006-2010 роки, на яку у 2009 році з районного бюджету було передбачено кошти в сумі 3214,3 тис.грн.

      На реалізацію Програми роботи з обдарованою молоддю району з районного бюджету у 2009 році виділено 237,9 тис.грн. Виконання даної програми забезпечує підтримку розвитку творчого потенціалу здібних та обдарованих учнів, їх самореалізації та постійне самовдосконалення.

     Районною радою затверджено і інші програми, що стосуються галузі освіти, зокрема:

-         Районна програма впровадження профільного навчання на 2008-2010 роки. Метою програми є забезпечення можливостей для рівного доступу учнівської молоді для здобуття загальноосвітньої профільної та початкової допрофесійної підготовки, виховання особистості, здатної до самореалізації в умовах реформування сучасного суспільства. Профільне навчання спрямоване на набуття старшокласниками навичок самостійної науково-практичної, дослідницько-пошукової діяльності, розвиток їхніх інтелектуальних, творчих, моральних, фізичних, соціальних якостей, прагнення до саморозвитку та самоосвіти;

-         Програма інформатизації освітньо-виховної діяльності навчальних закладів району на 2007-2010 роки передбачає оснащення шкіл навчальними комп’ютерними комплексами, об’єднання їх у локальну мережу класу, навчального закладу, телекомунікаційну мережу району; забезпечення каналами зв’язку та підключення до глобальної мережі Інтернет загальноосвітні навчальні заклади І-ІІ ступенів, І ступеня та позашкільні установи. Для реалізації заходів програми інформатизації освітньо-виховної діяльності навчальних закладів району на 2007-2010 роки у 2009 році з районного бюджету виділено 94,8 тис.грн.

Загалом в освітніх закладах району нараховується 671 комп’ютер, з них нового покоління 550 комп’ютерів,  придбаних з різних джерел фінансування. На даний час усі школи району, де встановлені комп’ютерні комплекси, мають різні види швидкісного Інтернету.

-         Районна програма розвитку дошкільної освіти Сарненського району на 2008-2012 роки – метою якої є реалізація державної політики у галузі дошкільної освіти, збереження та розвиток мережі дошкільних навчальних закладів відповідно до потреб населення, зміцнення матеріально-технічної бази та покращення фінансування дошкільних закладів.

На сьогодні у районі функціонує 38 дошкільних навчальних закладів комунальної форми власності з різним режимом роботи. Щорічно збільшується фінансування на утримання і розвиток дошкільної освіти. Так, у 2008 році на утримання ДНЗ району було використано 13078, 1 грн., а у бюджеті на 2009 рік затверджено фінансування 15 504,9 тис.грн.

Шановні освітяни району!

        Саме через освіту, роботу вчителя, науку, технології формується майбутнє України. Перед вами стоять колосальні завдання – ви маєте не тільки навчити, але й  виховати підростаюче покоління в дусі любові до рідного краю, до України, та до людини як найбільшої гуманітарної цінності.

      Освіта сьогоднішнього дня – це творча і наполеглива співпраця між учителем, учнем, родиною, громадськістю і владою. Чим більше буде розуміння та взаємодії між названими ланками, тим вагомішим стане результат нашої спільної роботи по навчанню і вихованню молодого покоління Української держави.

        Хочу також акцентувати вашу увагу на невідкладних завданнях на наступний навчальний рік. Це: забезпечення реалізації районних програм розвитку галузі, максимальне охоплення позашкільною освітою учнів, розширення надання освітніх послуг дітям сільської місцевості. Переконаний, що робота закладів освіти має бути зосереджена не тільки на навчальному процесі, але й на вихованні школярів – формування духовності і моральних цінностей має стати пріоритетною ланкою у роботі вчителя. Надзвичайно приємно, що в школах району започатковано викладання курсу «Основи християнської етики». За попередніми даними у 2009-2010 навчальному році вищевказаний курс викладатиметься у 13-ти навчальних закладах району. І тепер діти матимуть можливість поряд з навчальними дисциплінами освоювати духовні істини.

      Особливу увагу необхідно  приділити патріотичному вихованню молоді. 

Шановні працівники закладів освіти району!

       Користуючись нагодою, я, з усією теплотою серця,  цього дня висловлюю  слова подяки за щоденну напружену, титанічну працю вчителям, викладачам, які не тільки щедро діляться своїми знаннями, а й виховують молоде покоління свідомих громадян, справжніх патріотів своєї держави. Нехай цей навчальний рік відкриє перед молоддю нові горизонти пізнання себе і світу, вчителів надихне успіхами вихованців, батьків – гордістю за своїх дітей.

      Дякую за увагу.

 
 

Додати коментар

  • Адреси Інтернет та e-mail будуть автоматично перетворені на лінки.
  • Дозволені теги HTML: <p> <a> <span> <div> <h1> <h2> <h3> <h4> <h6> <h6> <em> <map> <area> <hr> <br> <br /> <i> <strong> <b> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <table> <tr> <td> <img> <b> <u> <font> <del> <ins> <sub> <sup> <quote> <blockquote> <pre> <address> <code> <cite> <embed> <object> <strike> <caption> <table> <tbody>
  • Рядки і параграфи з нового рядка робляться автоматично.

Більше інформації про форматування

CAPTCHA - захист від спаму та роботів
Це питання служить для "відсіювання" автоматичних рекламних розсилок.
8 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.