Що потрібно Сарненській ЦРЛ для боротьби з епідемією COVID-19?

          
        Від початку епідемії covi, оголошення пандемії та запровадження карантину пройшло небагато часу. Проте в лексиконі майже кожного українця, від малого до великого, з’явились нові слова, які ще вчора лунали лише серед медпрацівників, лаборантів чи науковців.
 

        Уже сьогодні потрібно адекватно та швидко реагувати на виклики, які постають перед нами внаслідок недолугої державної політики у сфері охорони здоров‘я за всі роки незалежності.

 

        Постійні намагання зменшити видатки держбюджету на медицину, через приховану та неприховану оптимізацію медзакладів, скорочення ліжко-місць, мізерні зарплати медпрацівникам, постійні зміни керівництва МОЗу, створення то одних, то інших госпітальних округів... Це все призвело до того, що системі охорони здоров’я надзвичайно складно впоратись з пандемією.

        Проте ситуація в районі наразі залишається контрольованою всупереч усім проблемам, що виникають з поширенням covi. І насамперед завдяки лікарям, медсестрам, санітарам, підприємцям, благодійникам і місцевим органам влади.

 

        Три тижні карантину змусили задуматись усіх про необхідність збільшення фінансування медицини та зміни відношення суспільства до медпрацівників.

 

        Сьогодні в регіональних лікарнях бракує нового сучасного обладнання. Але це не лише апарати ШВЛ, мобільні рентген-апарати. Навіть елементарного - апаратів Боброва (кисневий зволожувач)- не вистачає.

 

        Але одним із ключових питань, яке потрібно невідкладно вирішувати, є облаштування сучасної медичної лабораторії, здатної в режимі «реального часу» проводити ПЛР-дослідження біологічного матеріалу пацієнтів з підозрою на covi і не тільки...!

 

        Світовий досвід свідчить про те, що раннє виявлення вірусної інфекції-хвороби сприяє швидшому одужанню пацієнта і запобігає поширенню хвороби серед оточуючих зокрема та в суспільстві вцілому.

 

        Ми переконались, що наявна система лабораторій є недостатньо ефективною та не забезпечує швидкий і дієвий механізм тестування та проведення досліджень на наявність вірусних інфекцій у людей.

 

        Саме тому виступили з ініціативою щодо облаштування сучасної лабораторї, яка б задовольняла потреби мешканців північних районів області, на базі опорного закладу, центру госпітального округу, КНП «Сарненська ЦРЛ» Сарненської районної ради.

 

        Перемовини з постачальниками необхідного медобладнання активно продовжуються. Є декілька пропозицій, які будуть внесені на розгляд компетентних, колегіальних органів для вибору найбільш доцільної пропозиції з облаштування ПЛР-лабораторії.

 

        Вірю в успіх цієї надзвичайно необхідної для усього регіону справи.
 

        Впевнений, що разом вдасться це втілити в життя!

 

 Руслан Серпенінов,
голова Сарненської районної ради

Додати коментар

  • Адреси Інтернет та e-mail будуть автоматично перетворені на лінки.
  • Дозволені теги HTML: <p> <a> <span> <div> <h1> <h2> <h3> <h4> <h6> <h6> <em> <map> <area> <hr> <br> <br /> <i> <strong> <b> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <table> <tr> <td> <img> <b> <u> <font> <del> <ins> <sub> <sup> <quote> <blockquote> <pre> <address> <code> <cite> <embed> <object> <strike> <caption> <table> <tbody>
  • Рядки і параграфи з нового рядка робляться автоматично.

Більше інформації про форматування

CAPTCHA - захист від спаму та роботів
Це питання служить для "відсіювання" автоматичних рекламних розсилок.
1 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.