Районна рада виділила кошти на співфінансування будівництва школи в Цепцевичах і спорткомплексу в Сарнах

     Позачергова сорок перша сесія районної ради відбулася 26 лютого ц.р. Її скликали у зв’язку з нагальною потребою внесення змін до районного бюджету. Під час затвердження порядку денного до основних питань за висновками профільних постійних комісій було внесено ще 5. Усі вони важливі для життєдіяльності територіальних громад Сарненщини.
     Зокрема внесли зміни до районних програм розвитку фізичної культури і спорту в Сарненському районі на 2018-2020 роки та підтримки молоді на 2016-2020 роки. У зв’язку зі змінами у структурі відділів райдержадміністрації у програмах замінили виконавців: «Відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації» на «Відділ освіти райдержадміністрації» і «Відділ культури, молоді та спорту райдержадміністрації».  
     Розглянули ряд питань, що стосуються комунальної власності. Обранці громад підтримали рішення, яким передали з балансу відділу освіти Сарненської райдержадміністрації на баланс закладів загальної середньої освіти (Сарненському ліцею №2 та опорному закладу «Люхчанський ліцей» Сарненської районної ради) майно, що перебуває у спільній власності територіальних громад району. Сарненська районна рада, з метою забезпечення підвозу учнів до Тріскинської ЗОШ І-ІІІ ст., передала з балансу Цепцевицької школи на баланс відділу освіти райдержадміністрації пасажирський (шкільний) автобус. Враховуючи листи Департаменту з питань будівництва та архітектури Рівненської обласної державної адміністрації, депутати внесли  зміни до рішень районної ради від 11.10.2019 № 942 і № 943, якими надали згоду й безоплатно прийняли у спільну власність територіальних громад району нові збудовані приміщення та майно ЛАЗПСМ у Коросту і Ремчицях.
    Та головне – обранці громад внесли зміни до районного бюджету на 2020-й, проєкт якого детально обговорили й узгодили цього ж дня на засіданні профільної бюджетної комісії. Ці зміни були обумовлені передбаченням районному бюджету інших субвенцій з місцевих бюджетів (592496 грн), надходженням коштів до спеціального фонду, зверненням головних розпорядників коштів районного бюджету щодо проведення перерозподілу видатків його загального та спеціального фондів.
     Інші субвенції з місцевих бюджетів розподілили так. Управлінню праці та соціального захисту населення райдержадміністрації – 439546 грн на:
-         утримання працівників територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), які обслуговують населення Немовицької сільської ради – 154329 грн;
-         виконання районної програми «Цукровий діабет» (придбання інсуліну) – 135217 грн;
-         виконання програми розвитку первинної медико-санітарної допомоги в Сарненському районі та фінансової підтримки КНП «Сарненський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» –150000 грн (на утримання й виплату заробітної плати працівникам ФАПів).
      Відділу освіти райдержадміністрації спрямували 127950 грн на:
-  оплату праці тренерів ДЮСШ «Колос» – 25950 грн;
- поточний ремонт системи водопостачання у Вирівській ЗОШ І-ІІІ ст. – 39000 грн;
- встановлення установки очищення води у Федорівській ЗОШ І-ІІ ст. – 63000 грн.
      Відділу культури та туризму райдержадміністрації спрямували 25000 грн на ремонт приміщення Сарненського історико-етнографічного музею.
    Обранці громад виконали умови постанови КМУ про виділення коштів з районного (місцевого) бюджету на співфінансування будівництва двох важливих для району об’єктів. Так, обласному бюджету спрямували 600000 грн на співфінансування продовження будівництва спортивного комплексу по вул. Я.Мудрого у Сарнах і 1200000 грн – на будівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. у  Цепцевичах. На умовах співфінансування у бюджеті на 2020 рік уже передбачили 1 млн грн на спорткомплекс і 500 тис. грн на  Цепцевицьку ЗОШ І-ІІІ ст. Тепер можна очікувати, що у район надійдуть кошти з Державного фонду регіонального розвитку, а саме: 14,3 млн на спорткомплекс і 15 млн на Цепцевицьку школу.
     У «Різному» говорили про нагальні проблеми і шляхи їх вирішення. Зокрема, депутат Василь Іванюк  зазначив, що торік у Сарненській ЦРЛ стаціонарно пролікували 1400 мешканців Клесівської громади, у районній поліклініці зафіксували 22693 звернення мешканців цієї громади (звернулись на прийом та амбулаторно проліковані). «Ми стали заручниками ситуації», – наголосив Василь Іванюк. Клесівська громада має свою лікарню, але люди їдуть лікуватися саме в Сарненську ЦРЛ. Адже тут вони можуть отримати кваліфіковану допомогу вузькопрофільних спеціалістів. У Клесівській лікарні є своє дитяче відділення. Однак торік у дитячому відділені ЦРЛ пролікували 171 дитину із Клесова. Торік Клесівська селищна рада надала 1,7 млн медичної субвенції районному бюджету для фінансування лікування своїх мешканців у центральній районній лікарні. Але цих коштів недостатньо, щоб перекрити всі витрати ЦРЛ. Так, у 2019-му центральна районна лікарня витратила на лікування мешканців Клесівської ОТГ 4,8 млн грн. Тож вони винні ще 3 млн. А на звернення адміністрації КНП «Сарненська ЦРЛ» про те, що селищна рада повинна дотримуватись вимог бюджетного законодавства та передбачити медичну субвенцію районному бюджету на утримання Сарненської ЦРЛ у повному обсязі, Клесівська  громада не реагує. І цю проблему потрібно вирішувати.
    Голова районної ради зазначив, що Клесівська ОТГ фактично усунулася від співфінансування центральної районної лікарні. І Сарненська районна рада, представляючи спільні інтереси територіальних громад, з метою захисту прав мешканців усього району буде вживати відповідні заходи для вирішення цієї ситуації. Тож депутати підтримали пропозицію Руслана Серпенінова доручити райдержадміністрації вивчити цю проблему і вжити відповідних заходів реагування для її вирішення.
    Ситуацію щодо будівництва нового приміщення школи у Вирах, як того вимагають місцеві мешканці, прокоментував депутат Юрій Солтис.
    Голова районної ради Руслан Серпенінов  звернувся до першого заступника міського голови Віктора Хомича, який був присутній на сесії, з приводу численних нарікань від мешканців міста щодо відсутності освітлення шляхопроводу по вул. Суворова. Вислухавши пояснення Віктора Хомича, Руслан Серпенінов зазначив, що районна рада направить відповідний лист у Службу автомобільних доріг у Рівненській області. «А поки що бачимо небажання міськради вирішити цю проблему», – підсумував голова райради.
    Також мешканці райцентру часто звертаються до керівництва району з приводу ліквідації стихійних смітників, які псують вигляд міста. Тож Руслан Серпенінов зауважив: «Найближчим часом проведемо виїзне засідання профільної постійної комісії районної ради і вивчимо це питання. Адже районна рада представляє інтереси територіальних громад усього району, а тому має вживати адекватних заходів реагування».

 

                                                                    Організаційний відділ районної ради

 

                                                       

  

 

 

 

Додати коментар

  • Адреси Інтернет та e-mail будуть автоматично перетворені на лінки.
  • Дозволені теги HTML: <p> <a> <span> <div> <h1> <h2> <h3> <h4> <h6> <h6> <em> <map> <area> <hr> <br> <br /> <i> <strong> <b> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <table> <tr> <td> <img> <b> <u> <font> <del> <ins> <sub> <sup> <quote> <blockquote> <pre> <address> <code> <cite> <embed> <object> <strike> <caption> <table> <tbody>
  • Рядки і параграфи з нового рядка робляться автоматично.

Більше інформації про форматування

CAPTCHA - захист від спаму та роботів
Це питання служить для "відсіювання" автоматичних рекламних розсилок.
5 + 12 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.