Відбулось пленарне засідання позачергової двадцятої сесії районної ради

    15 грудня ц.р., відповідно до подання райдержадміністрації, відбулось пленарне засідання позачергової двадцятої сесії районної ради, яку було скликано для розгляду питання «Про внесення змін до районного бюджету на 2017 рік». Перед початком роботи сесії відбулись засідання постійних комісій районної ради, на яких депутати розглянули проекти рішень з  профільних питань. Роботу ж сесії розпочали традиційно – з привітань колег-депутатів, які відсвяткували день народження в міжсесійний період з  11 листопада по 15 грудня. Під час затвердження порядку денного до основних питань за висновками постійних комісій було внесено ще 9. Усього обранці громад розглянули 12 питань і прийняли відповідні рішення ради. Зокрема, надали дозвіл КЗ «Сарненська центральна районна лікарня» на списання з балансу майна, а саме: автомобілів ГАЗ-53 та УАЗ 3152.
     Розглянувши відповідне клопотання відділу освіти, молоді та спорту Сарненської районної державної адміністрації, надали згоду на проведення будівельних робіт на об’єкті спільної власності територіальних громад  Сарненського району. Це має бути реконструкція системи опалення приміщення Чемернянської ЗОШ І-ІІ ступенів.
    Затвердили проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки  комунального закладу «Сарненський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Сарненської районної ради для будівництва та обслуговування будівель закладів охорони здоров’я та соціальної допомоги. Внесли зміни до районних програм «Забезпечення пільгового проїзду учнів до місця навчання і додому» на 2017 рік та здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян та відшкодування пільг з оплати послуг зв’язку на 2016-2017 роки.
    Ухвалили рішення про припинення Яблунської загальноосвітньої школи I-II ступенів шляхом ліквідації  та створення на її базі філії с. Яблунька опорного закладу «Степанська загальноосвітня школа  І-ІІІ ступенів» Сарненської районної ради. Доповіла з цього питання начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Світлана Коркош.
     Затвердили нові районні програми, а саме:
-         соціально-правового захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, на 2018 - 2020 роки;
-         здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян та відшкодування пільг з оплати послуг зв’язку на 2018-2019 роки.
   
Про необхідність внести зміни до районної програми соціального захисту учасників антитерористичної операції на 2015-2018 роки доповіла Людмила Лохвич – перший заступник начальника управління праці та соціального захисту населення РДА.
    Про зміни до районного бюджету доповіла начальник фінансового управління райдержадміністрації Олена Радько. Так, збільшили дохідну частину районного бюджету по власних доходах на  1674000  грн. Зокрема відділу охорони здоров’я райдержадміністрації передбачили кошти в сумі 762795 грн. Ці кошти підуть частково на виплату заробітної плати працівникам медичних закладів, частина на оплату медичних оглядів працівників ЗОШ, ДНЗ.
      Управлінню праці та соціального захисту населення РДА виділили кошти в сумі  190000 грн., з них на:
- виконання районної програми соціального захисту населення «Турбота»   135000 грн. (на виплату грошової допомоги ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС, які є членами районного громадського об’єднання “Союз Чорнобиль”);
- придбання медикаментів, перев’язувальних матеріалів та продуктів харчування (Сарненський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) 55 000 грн.
    Виділили кошти на надання інших субвенцій місцевим бюджетам в сумі 691205 грн. на утримання дошкільних навчальних закладів та закладів культури (Вирівському, Зносицькому, Кам’яне-Случанському, Кричильському, Чудельському, Ремчицькому, Кузьмівському, Любиковицькому та Люхчанському сільським бюджетам).
    Медичну субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам в сумі 1239300 грн. спрямували головному розпоряднику коштів – відділу охорони здоров’я райдержадміністрації, а саме: КЗ «Сарненська ЦРЛ» – 900000 грн.,  КЗ «Степанська РЛ» – 189300 грн., КЗ «Сарненська РЛ» – 100000 грн., КЗ «Сарненська РСП» – 50000 грн. на виплату заробітної плати.
     Крім того, кошти в сумі 1494000 грн. спрямували відділу охорони здоров’я районної державної адміністрації на виплату заробітної плати, а саме: КЗ «Сарненська ЦРЛ» 1114000 грн.,  КЗ «Степанська РЛ» 300000 грн., КЗ «Сарненська РСП» 80000 гривень. 
    Врахували також пропозиції постійної комісії з питань бюджету, фінансів, податків та соціального захисту населення, зокрема субвенцію з міського бюджету у сумі 600 000 грн. спрямували на виплату заробітної плати медичним працівникам КЗ «Сарненська ЦРЛ» та КЗ «Сарненська РЛ».  

     За рахунок економії коштів районної ради для Цепцевицької ЗОШ І-ІІІ ступенів виділили 15000 гривень на придбання музичного центру з нагоди 70-річчя школи.  
    Підтримали депутатські запити депутата районної ради Сергія Белелі щодо стану справ з виплати компенсації за тверде паливо та скраплений газ,  надання субсидій жителям району та щодо необхідності проведення ремонту покрівлі Ремчицької ЗОШ І-ІІІ ступенів. 
    У ході пленарного засідання обранці громад підтримали ряд протокольних доручень з організації виконання пропозицій, зауважень, висловлених депутатами.  У «Різному» говорили про нагальні проблеми і шляхи їх вирішення.  Виступили депутат районної ради, головний лікар КЗ «Сарненська ЦРЛ» Василь Іванюк, депутати Анатолій Босюк, Костянтин Мельник, Богдан Лазарчук. Василь Іванюк говорив про проблеми медичної галузі, про те, що медичної субвенції з державного бюджету не вистачає для повноцінного функціонування КЗ «Сарненська ЦРЛ», зокрема не вистачає коштів на виплату заробітної плати медичним працівникам. Озвучив також інформацію щодо стаціонарного та амбулаторного лікування жителів Клесівської об’єднаної територіальної громади у закладі. Так, за 11 місяців поточного року Сарненська ЦРЛ  надала медичну допомогу мешканцям Клесівської ОТГ:
  у дорослу поліклініку звернулося 16911 мешканців Клесівської ОТГ;
       у дитячу поліклініку   4650 дітей;
       у жіночу консультацію – 1270 жінок;
       у травмпункт –  485 потерпілих;
       у стаціонарі пролікували 1439 пацієнтів з  Клесівської ОТГ (з них 182 дитини).
     Говорив про необхідність надання Клесівською селищною радою субвенції районному бюджету на утримання КЗ «Сарненська ЦРЛ», який надає вторинну медичну допомогу жителям Клесівської об’єднаної територіальної громади. Також говорив про надання  КЗ «Сарненська ЦРЛ» медичної допомоги громадянам, які не проживають на території Сарненського району. Це мешканці Володимирецького, Рокитнівського, Дубровицького, Зарічненського, Рівненського, Березнівського районів та міста Вараш. Так, за 11 місяців поточного року Сарненська ЦРЛ надала медичну допомогу мешканцям інших районів:
   у дорослу поліклініку звернулося 2187 мешканців інших районів;
       у дитячу поліклініку   325 дітей;
       у жіночу консультацію – 607 жінок;
       у травмпункт –  210 потерпілих;
       у стаціонарі пролікували 697 пацієнтів.
    На думку Василя Іванюка, КЗ «Сарненська ЦРЛ» на сьогодні частково виконує функції госпітального округу. А засоби масової інформації просив об’єктивно висвітлювати проблеми медичної галузі, зокрема, що Клесівська об’єднана територіальна громада передбачила медичну субвенцію районному бюджету на утримання Сарненської ЦРЛ  у недостатньому обсязі. Голова районної ради Руслан Серпенінов зазначив, що Сарненський район єдиний в області не провів оптимізацію ліжко-місць і не допустив скорочення медичного персоналу. Голова райдержадміністрації Ярослав Яковчук додав, що цьогоріч з районного бюджету на галузь медицини додатково було виділено 18 млн. грн. – майже все перевиконання районного бюджету.
    На сесії був присутній народний депутат України Сергій Євтушок. Він поділився думками з приводу добровільного об’єднання місцевих громад в ОТГ, медичної реформи. Повідомив приємну новину – для Сарненського району надійде субвенція з державного бюджету на соціально-економічний розвиток у сумі 3 млн. 400 тис. грн., і привітав з наступаючими новорічними святами мешканців Сарненщини. Голови районної ради і райдержадміністрації подякували Сергію Євтушку за підтримку і співпрацю. Дякуючи народному депутату, цьогоріч  районний бюджет загалом отримав 9,2 млн. субвенції з державного бюджету для соціально-економічного розвитку  Сарненського району.
    Насамкінець голова районної ради Руслан Серпенінов оголосив, що наступного тижня має відбутись позачергова сесія, на розгляд якої буде внесено проект районного бюджету на 2018 рік. На цьому роботу сесії було завершено.  
    
                                                                                                                     

 

                                                           Організаційний відділ районної ради

 

Додати коментар

  • Адреси Інтернет та e-mail будуть автоматично перетворені на лінки.
  • Дозволені теги HTML: <p> <a> <span> <div> <h1> <h2> <h3> <h4> <h6> <h6> <em> <map> <area> <hr> <br> <br /> <i> <strong> <b> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <table> <tr> <td> <img> <b> <u> <font> <del> <ins> <sub> <sup> <quote> <blockquote> <pre> <address> <code> <cite> <embed> <object> <strike> <caption> <table> <tbody>
  • Рядки і параграфи з нового рядка робляться автоматично.

Більше інформації про форматування

CAPTCHA - захист від спаму та роботів
Це питання служить для "відсіювання" автоматичних рекламних розсилок.
3 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.