Відбулось пленарне засідання позачергової вісімнадцятої сесії районної ради

                                                                                                Визнали повноваження нового депутата
    Відповідно до подання райдержадміністрації 19 вересня ц.р. відбулось пленарне засідання позачергової вісімнадцятої сесії районної ради. Сесію було скликано для розгляду питання «Про внесення змін до районного бюджету на 2017 рік».   Напередодні й у день сесії  відбулись засідання постійних комісій районної ради, на яких депутати розглянули проекти рішень з профільних питань. Тож під час затвердження порядку денного до основних питань за висновками постійних комісій було внесено ще 9.
     На сесію були запрошені і взяли участь у її роботі представники правоохоронних органів району, виконавчий апарат районної ради, керівники структурних підрозділів, управлінь, відділів райдержадміністрації, голови територіальних громад району, представники засобів масової інформації, а також голова Сарненської районної виборчої комісії Рівненської області.
     Роботу сесії розпочали традиційно – з привітань колег-депутатів, які відсвяткували день народження в міжсесійний період з 22 липня до 19 вересня. Після чого голова районної ради Руслан Серпенінов надав слово для оголошення повідомлення Сарненської районної виборчої комісії Рівненської області про обрання депутата районної ради сьомого скликання голові комісії. Володимир Щербан зазначив, що районна виборча комісія визнала обраним і зареєструвала депутата Сарненської районної ради, обраного на чергових виборах 25 жовтня 2015 року в багатомандатному виборчому окрузі, Колоїзда Олега Володимировича, 1989 року народження, старшого оперуповноваженого з ОВС Головного управління ДФС у Рівненській області, включеного до виборчого списку Сарненської районної організації Радикальної партії Олега Ляшка. 
     Відповідно до пункту 3 статті 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», повноваження депутата місцевої ради, обраного замість того депутата, який вибув, починаються з дня заслуховування на черговому після виборів депутата місцевої ради пленарному засіданні відповідної місцевої ради повідомлення територіальної виборчої комісії про підсумки виборів. Тож відразу після повідомлення голови районної виборчої комісії Руслан Серпенінов привітав нового колегу, депутата районної ради сьомого скликання Олега Колоїзда, з визнанням його депутатських повноважень і вручив йому посвідчення і значок депутата районної ради.    
                                                                       
                                             Розглянули 16 питань порядку денного
     
Заслухали інформації начальника Сарненського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області Сергія Смаглюка про стан боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати службової діяльності Сарненського відділу поліції та керівника Сарненської місцевої прокуратури Ярослава Баглєя про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності Сарненської місцевої прокуратури на території Сарненського району за 6 місяців 2017 року.
   
З метою проведення 29 жовтня 2017 року перших виборів депутатів і голови Немовицької об’єднаної територіальної громади обранці громад підтримали нову районну програму «Керівництво та управління у сфері проведення місцевих виборів» на 2017 рік, і передбачили в районному бюджеті 30 тис.грн. на її виконання.
   
Надали згоду на прийняття у спільну власність територіальних громад Сарненського району із державної власності приміщень, розташованих у місті Сарни по вул. Соборна (17 Вересня), 3. Це приміщення колишнього банку «Україна», які не використовуються за призначенням вже понад двадцять років, а відтак руйнуються. Тому, враховуючи гостру необхідність району в розміщенні комунальних установ та закладів, з метою раціонального використання державного майна обранці громад  і прийняли це рішення.
   
Розглянувши звернення відділу освіти, молоді та спорту Сарненської районної державної адміністрації, внесли зміни до Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду та орендні ставки на нерухоме майно (будівлі, споруди, приміщення) спільної власності територіальних громад району.
   
Також розглянули клопотання товариства з обмеженою відповідальністю «Клесівський кар’єр нерудних копалин «Технобуд» та приватного акціонерного товариства «Київстар» і затвердили відповідні технічні документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок на території Вирівської, Кам’яне-Случанської та Коростської сільських рад. 
      Внесли зміни до таких районних програм:

-         економічного та соціального розвитку Сарненського району на 2017 рік;

-         соціального захисту громадян «Турбота» на 2015 – 2018 роки;

-         «Ветеран» на 2014 -2018 роки.

     Підтримали депутатський запит депутата Сергія Белелі щодо виділення коштів на реконструкцію котельні Тріскинської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

 

                                                            А головне – внесли зміни до районного бюджету на 2017 рік 
      Про зміни до районного бюджету доповіла начальник фінансового управління райдержадміністрації Олена Радько. У зв’язку з нагальною потребою у виділенні додаткових коштів головним розпорядникам коштів районного бюджету та органам місцевого самоврядування збільшили дохідну частину районного бюджету по власних доходах на 3933300 грн.
     Так, відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації спрямували кошти в сумі 2541300 грн. для загальноосвітніх шкіл і інших установ освіти (це і придбання твердого палива; і технічний нагляд за капітальним ремонтом частини будівлі спортивної зали (аварійні роботи) Сарненська ЗОШ І-ІІІ ст №4 – 2166 грн.; проект по землеустрою щодо відведення земельних ділянок по вул.Курчатова – 8000 грн.; оплата послуг по ремонту шкільних автобусів – 42957 грн.; придбання запчастин до шкільних автобусів - 64575 грн.; придбання музичної апаратури для ЗОШ І –ІІ ст.с.Чабель – 9100 грн.; встановлення програмного забезпечення (Сарненська гімназія) – 9100 грн.; придбання тротуарної плитки для ЗОШ І ст. с.Орлівка – 67000 грн.; придбання решіток для Люхчанської ЗОШ І-ІІІ ст. – 12000 грн.; придбання ноутбуків для ЗОШ №5 м.Сарни – 15000 грн. та інше).
     Відділу охорони здоров’я райдержадміністрації спрямували кошти в сумі 658900 грн., з них на виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам лікарень – 519900 грн.
     Управлінню праці та соціального захисту населення РДА спрямували 250000 грн., зокрема на виконання районних програм:
     - «Ветеран» (надання фінансової підтримки громадській організації «Сарненська ветеранська спілка учасників АТО та захисників Вітчизни»)  50000 грн.;
    - соціального захисту громадян «Турбота», а саме: на виплату грошової допомоги малозабезпеченим верствам населення, учасникам антитерористичної операції та їх сім’ям 100000 грн.;
     - соціальної підтримки найбільш незахищених верств населення та інших громадян, що потребують допомоги (надання допомоги на лікування програмним гемодіалізом) – 15851 грн.
      На надання інших субвенцій бюджетам місцевого самоврядування на утримання дошкільних навчальних закладів та закладів культури спрямували 130100 грн. (Кричильському – 23000 грн., Кузьмівському – 40000 грн., Любиковицькому – 35500 грн., Тинненському – 16600 грн., Чудельському – 15000 грн. сільським бюджетам).
     Субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань у сумі 547000 грн. спрямували відділу охорони здоров’я райдержадміністрації.
     Субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у сумі 211500 грн. спрямували відповідно до постанови Центральної виборчої комісії від 31.08.2017 №172: 
       - Немовицькому сільському бюджету на перші вибори депутатів Немовицької сільської ради Немовицької сільської об’єднаної територіальної громади та Немовицького сільського голови –  209400 грн.;
      - райдержадміністрації на виготовлення органами ведення Державного реєстру виборців списків виборців та іменних запрошень для підготовки і проведення цих виборів – 2100 грн.
     Інші субвенції з обласного бюджету на програму економічного та соціального розвитку Рівненської області на 2017 рік (проведення щорічного обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад області) у сумі 180180 грн. спрямували:
     -         Сарненському міському бюджету на проект «Сортуй заради майбутнього: поетапне впровадження системи роздільного збирання твердих побутових відходів як один з ефективних засобів екологічного виховання жителів міста Сарни» –  98180 грн. на проведення поточних видатків; 
      -         Кузьмівському сільському бюджету – 82000 на реконструкцію вуличного освітлення.
      Приймаючи рішення «Про внесення змін до районного бюджету на 2017 рік», обранці громад врахували пропозиції постійної комісії з питань бюджету, фінансів, податків та соціального захисту населення до проекту рішення районної ради щодо виділення коштів:
      - відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації на поточний ремонт покрівлі приміщення школи в с.Чемерне  в сумі 80000 грн.;
      - відділу охорони здоров’я райдержадміністрації, а саме Сарненській ЦРЛ на придбання слухового апарату для хворої дитини в сумі 20000 грн.
        А також збільшили призначення:
      - управлінню праці та соціального захисту населення райдержадміністрації на суму 50000 грн. –  на виконання районної програми «Турбота»;
      - відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації в сумі 270000 грн. (на виконання програми розвитку фізичної культури і спорту в сумі 70000 грн. (БК «Маяк» - 50000 грн.,  федерації баскетболу – 20000 грн.); придбання меблів та комп’ютерної техніки для ПМПК в сумі 50000 грн.; капітальний ремонт приміщення (заміна вікон) Будинку дітей та молоді м.Сарни в сумі 150000 грн.);
     - відділу культури та туризму райдержадміністрації в сумі 50000 грн. на заробітну плату з нарахуваннями педпрацівникам Сарненської музичної школи;
     - відділу охорони здоров’я райдержадміністрації в сумі 110000 грн. (на поточний ремонт апарата УЗД для Сарненської ЦРЛ – 10000 грн., придбання твердопаливного котла для АЗПМС Великовербченської дільниці – 40000 грн.; послуги по заміні та ремонту димохідної труби для АЗПМС Любиковицьої дільниці – 52000 грн.; придбання принтерів для Сарненської ПМСД – 8000 грн.).
     - райдержадміністрації на виконання районної програми керівництва управління у сфері проведення місцевих виборів на 2017 рік 30000 грн.;
     - інша субвенція Степанському селищному бюджету в сумі 20000 грн. на придбання пам’ятного знака на місці загибелі вояк (Сметюх, Глинка) у краївці Степань на хуторі Мельниця.
     Також зменшили видатки, затверджені на реконструкцію частини будівлі Сарненської ЗОШ І-ІІ ступенів №3 по вул. Шкільна 1,Б, у т.ч. виготовлення ПКД, експертиза, технічний та авторський нагляд у сумі 486880 грн., та спрямували на реконструкцію частини будівлі (влаштування внутрішніх вбиралень) Сарненської ЗОШ І-ІІ ст. №3 по вул. Шкільна, 27, у т.ч. виготовлення ПКД, експертиза, технічний та авторський нагляд.
      Крім того затвердити медичну субвенцію з Клесівського селищного бюджету за рахунок медичної субвенції з державного бюджету на утримання КЗ «Сарненська центральна районна лікарня», який надає вторинну медичну допомогу жителям Клесівської селищної ради, на виплату заробітної плати в сумі 500000 грн.

 

                                                      У «Різному» говорили про нагальні проблеми і шляхи їх вирішення
     Зокрема, виступили депутати районної ради Василь Іванюк, Олег Жошко, голови райдержадміністрації Ярослав Яковчук та районної ради Руслан Серпенінов.  Василь Іванюк як головний лікар КЗ «Сарненська ЦРЛ» говорив про  те, що Клесівська об’єднана територіальна громада не виконує вимог постанови КМУ від 28.12.2016 №1007 про надання медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, 60% від якої Клесівська ОТГ повинна перерахувати в районний бюджет на утримання КЗ «Сарненська центральна районна лікарня», який надає вторинну медичну допомогу жителям Клесівської об’єднаної територіальної громади. Жителі Клесівської територіальної громади є заручниками ситуації. Мешканці Карасина, Карпилівки як їздили до лікарів ЦРЛ, так і їздять. Потрібно знайти рішення. Хоча вже зверталися і в Кабінет Міністрів України, і в ОДА. Клесівський селищний голова повинен відповідати за свої дії. Сьогодні навантаження на одного лікаря поліклінічної служби, лікаря-терапевта, лікаря загальної практики сімейної медицини ЦРЛ у рази перевищує ті нормативи, які є, щодо кількості пацієнтів. Мешканці Клесівської територіальної громади масово звертаються в хірургічне, терапевтичне, педіатричне відділення КЗ «Сарненська ЦРЛ», усю діагностику теж проходять у центральній районній лікарні. А гроші Клесівська селищна рада за своїх мешканців не перераховує в районний бюджет. Цю проблему потрібно вирішувати в правовому полі.
    Голова райдержадміністрації Ярослав Яковчук наголосив, що керівництво Клесівської об’єднаної територіальної громади повинно взяти на себе відповідальність за своїх мешканців. Якщо вони стверджують, що Клесівська лікарня може надавати весь спектр медичних послуг, то чому звертаються за допомогою в ЦРЛ? На сьогодні є чітка нормативна законодавча база, яка регламентує, що прийом у лікарню має здійснюватися за направленням первинної ланки медицини. То чому мешканці Клесова їдуть у поліклініку ЦРЛ без направлення? І просив, щоб депутати від Клесова донесли до депутатів Клесівської селищної ради і до всіх жителів думку про те, що не можуть 95 тис. мешканців цілого району бути заручниками такої ситуації. Тому було подано позов у Сарненський районний суд щодо невиконання Клесівською ОТГ вимог постанови КМУ від 28.12.2016 №1007 про надання медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, 60% від якої Клесівська ОТГ повинна перерахувати в районний бюджет. Голову райдержадміністрації дивує поведінка Клесівського селищного голови Василя Гриника, який у присутності голови Рівненської ОДА просив забрати позов із суду й обіцяв перерахувати в районний бюджет мільйон гривень, а потім просто забув про це. Добре, що депутати Клесівської громади зрозуміли і дали 500 тис.грн. А голова громади не розуміє.

     Голова районної ради Руслан Серпенінов розповів, що відбулась зустріч депутатів районної ради з депутатами Клесівської селищної ради, говорили більше двох годин, пояснювали ситуацію. І подякував депутатам Клесівської селищної ради за розуміння і підтримку, за те, що вони виділили районному бюджету 500 тис. грн. для функціонування Сарненської ЦРЛ.
     Депутат районної ради Олег Жошко  вніс пропозицію відділу охорони здоров’я райдержадміністрації опрацювати питання щодо можливості прийому мешканців Клесівської ОТГ лікарями-фахівцями комунального закладу «Сарненська центральна районна лікарня» Сарненської районної ради за направленням закладу первинного рівня та гарантійним листом-зобов’язанням від Клесівського селищного голови щодо оплати Клесівською ОТГ витрат на медичне обслуговування своїх громадян. Цю пропозицію було підтримано і протокольним дорученням спрямовано в райдержадміністрацію.
     Станом на 1 липня 2017 року згідно з розрахунками КЗ «Сарненська ЦРЛ» на стаціонарне та амбулаторне лікування жителів Клесівської територіальної громади з районного бюджету було витрачено 2 689 668 грн.
      Голова районної ради, завершуючи сесію, коротко проінформував депутатів про стан реалізації проектів, які були розпочаті в районі. Так, продовжується будівництво спортивного комплексу, за кошти районного бюджету вже на завершальній стадії виготовлення ПКД на будівництво сучасного критого басейна, спільно з райдержадміністрацією узгоджуються питання щодо проектування школи-сад у місті Сарни по вул. Гагаріна (нововідведений мікрорайон «село Сарни»). На завершальній стадії і реалізація інвестиційного проекту щодо будівництва лісопереробного комбінату поблизу села Немовичі. На сьогоднішній день на цьому об’єкті розпочаті будівельні роботи. Другий місяць працює підприємство «Морган-Сарни-партнер». Рішенням районної ради в оренду підприємству надали частину приміщень стадіону «Мрія», які не використовувались більше 20 років і були в занедбаному стані. Це підприємство як незалежна юридична особа зареєстровано в Сарнах. На підприємстві працює 35 працівників, заробітна плата уже сягнула 6 тис.грн. Реалізація цього інвестиційного проекту продовжується.
     Голова районної ради переконаний, що саме на залучення інвестицій у район потрібно звернути особливу увагу, адже це не тільки створення нових робочих місць, але й наповнення районного бюджету. Також Руслан Серпенінов вніс пропозицію, з метою попередження виникнення надзвичайних ситуацій, провести ретельну перевірку об’єктів з масовим перебуванням людей, зокрема дітей та осіб похилого віку, з питань дотримання правил та норм пожежної безпеки на території району.
      На цьому роботу сесії було завершено.    

                                                                               

Організаційний відділ районної ради

 

Додати коментар

  • Адреси Інтернет та e-mail будуть автоматично перетворені на лінки.
  • Дозволені теги HTML: <p> <a> <span> <div> <h1> <h2> <h3> <h4> <h6> <h6> <em> <map> <area> <hr> <br> <br /> <i> <strong> <b> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <table> <tr> <td> <img> <b> <u> <font> <del> <ins> <sub> <sup> <quote> <blockquote> <pre> <address> <code> <cite> <embed> <object> <strike> <caption> <table> <tbody>
  • Рядки і параграфи з нового рядка робляться автоматично.

Більше інформації про форматування

CAPTCHA - захист від спаму та роботів
Це питання служить для "відсіювання" автоматичних рекламних розсилок.
2 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.