Нема нічого важливішого за життя та безпеку дітей

        29 січня 2020 року відбулась нарада директорів закладів загальної середньої освіти Сарненського району. У нараді взяли участь голова районної ради Руслан Серпенінов, начальник відділу освіти, молоді та спорту Сарненської РДА Світлана Коркош, директори загальноосвітніх шкіл. Мова йшла про забезпечення пожежної безпеки в закладах освіти району; профілактичні заходи щодо попередження грипу та інших гострих вірусних інфекцій; стан фінансування освітньої галузі у 2020 році; активізацію роботи з впровадження електронних класних журналів і щоденників.
 
        Про забезпечення пожежної безпеки в закладах освіти присутніх проінформував провідний інспектор районного сектору ГУ ДСНС Сергій Шахно. Він зазначив, що з керівниками та працівниками цих закладів регулярно проводять роз’яснювальну роботу щодо забезпечення пожежної та техногенної безпеки. Втім, є певні недоліки, зокрема деяким закладам потрібно замінити електропроводку та відремонтувати пожежну сигналізацію.
 
         Голова районної ради при цьому зазначив, що на заходи протипожежної безпеки районному сектору ГУ ДСНС з районного бюджету буде виділено 1 млн грн і наголосив, що всі недоліки мають бути негайно усунені: «Нема нічого важливішого, ніж життя та безпека дітей».
 
        Сімейний лікар Лариса Ковальчук вела мову про основні профілактичні заходи щодо попередження грипу та інших гострих вірусних інфекцій у навчальних закладах. Руслан Серпенінов натомість поцікавився у керівників, чи всі їхні заклади забезпечені дезінфікуючими засобами і наголосив, що при потребі районна рада посприяє в їх закупівлі. Адже наразі, хоч Сарненський район і не увійшов до карантинної зони, але вірусні інфекції поширюються і потрібно не допустити їх розповсюдження.
 
        Економіст відділу освіти, молоді та спорту РДА Наталія Заєць розповіла про фінансування галузі освіти району у 2020 році. Вона зазначила, що з районного бюджету фінансується 39 закладів загальної середньої освіти, зокрема шкільне відділення НВК “ЗОШ І ст.-ДНЗ” с.Стрільськ; вечірня школа; КЗ «Сарненський інклюзивно-ресурсний центр»; КЗ Сарненський будинок дітей та молоді; методичний кабінет; централізована бухгалтерія, група по централізованому обслуговуванню шкіл, міжшкільний навчально-виробничий комбінат; КЗ «Дитячо-юнацька спортивна школа».
 
        У райбюджеті при розрахунку заробітної плати для педпрацівників передбачили надбавку за вислугу років, надбавку на підвищення престижності, матеріальну допомогу на оздоровлення при наданні щорічної відпустки, щорічну грошову винагороду за сумлінну працю.
 
         У тому числі отримають доплати та надбавки спеціалісти та робітники закладів освіти: за особливі умови праці працівникам бібліотек – 30%; за класність водіям; за роботу в нічний час; за вислугу років працівникам бібліотек; за шкідливі умови праці та роботу з дезінфікуючими,. А ще − діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, учні з малозабезпечених сімей, діти-переселенців будуть забезпечені безоплатним харчуванням.
 
         Продовжиться фінансування програм, зокрема: «Забезпечення пільгового проїзду учнів до місця навчання і додому» – 480 тис грн., співфінансування загальноосвітньої школи 1-3 ступенів у с. Цепцевичі – 500,0 тис.грн. і загальноосвітньої школи 1-3 ступенів у с.Чабель – 500,0 тис.грн.
 
         Руслан Серпенінов звернув увагу присутніх на те, що галузь освіти в цілому у 2019 році мала досить хороше фінансування у порівнянні з попередніми роками. Очільник райради зазначив, що у 2020 році продовжиться будівництво внутрішніх вбиралень, ремонт приміщень і харчоблоків, закупівля комп’ютерного обладнання, мультибордів та іншого обладнання. Приємною новиною для присутніх стало те, що для щомісячного преміювання педагогічних працівників у районному бюджеті на 2020 рік районна рада, передбачила на 12 млн грн більше, ніж у 2019 році.
 
         Руслан Петрович наголосив і на тому, що Сарненщина повинна розвивати мережу опорних шкіл. Адже діти мають навчатись у великих, добре оснащених школах, де працюють висококваліфіковані вчителі. Для розвитку опорних закладів держава виділяє чималі кошти, завдяки яким можна вирішити багато нагальних потреб, зокрема ремонти фасадів, придбання шкільних автобусів для організованого підвезення учнів, тощо. Також розвиватиметься інфраструктура: на практиці видно, що дороги будуються насамперед до опорних закладів.
 
         Руслан Серпенінов озвучив, що для районної ради в пріоритеті стоїть організація дитячого харчування в школах Сарненщини, і це питання перебуває на контролі. «Важливо, щоб не повторилась ситуація минулого року, коли через затягнуті торги у нашому районі діти залишися без обідів. Але головне – це якість харчування. Тому це питання є спільною відповідальністю керівників навчальних закладів та Управління праці та соціального захисту населення Сарненської РДА. Наприкінці грудня Управління оголосило тендер для організації харчування у 2020 році. У разі своєчасного проходження тендеру, без оскарження, харчування продовжиться за два тижні. Наразі вивчається питання щодо придбання необхідного обладнання для шкільних їдалень району» – зазначив Руслан Серпенінов.
 
         На завершення голова районної ради повідомив, що у цьому році буде виготовлятися нова проектно-кошторисна документація для Костянтинівської ЗОШ І ст.
 
Організаційний відділ
районної ради

Додати коментар

  • Адреси Інтернет та e-mail будуть автоматично перетворені на лінки.
  • Дозволені теги HTML: <p> <a> <span> <div> <h1> <h2> <h3> <h4> <h6> <h6> <em> <map> <area> <hr> <br> <br /> <i> <strong> <b> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <table> <tr> <td> <img> <b> <u> <font> <del> <ins> <sub> <sup> <quote> <blockquote> <pre> <address> <code> <cite> <embed> <object> <strike> <caption> <table> <tbody>
  • Рядки і параграфи з нового рядка робляться автоматично.

Більше інформації про форматування

CAPTCHA - захист від спаму та роботів
Це питання служить для "відсіювання" автоматичних рекламних розсилок.
19 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.