Відбулася колегія та нарада директорів закладів загальної середньої освіти району

        17 грудня 2019 року відбулась колегія відділу освіти, молоді та спорту Сарненської РДА і нарада директорів закладів загальної середньої освіти Сарненського району. У нараді взяли участь голова районної ради Руслан Серпенінов, заступник голови райдержадміністрації Наталія Параниця, начальник відділу освіти, молоді та спорту Сарненської РДА Світлана Коркош, директори загальноосвітніх шкіл.
 
        Під час засідання колегії освітяни обговорили питання створення та контролю за належними умовами забезпечення повноцінного, безпечного та якісного харчування дітей у закладах освіти.
 
         Економіст відділу освіти, молоді та спорту РДА розповіла про фінансування галузі освіти району. Упродовж 2019 року за рахунок районного залишку освітньої субвенції у сумі 9,9 млн грн було придбано комп’ютерну техніку для закладів освіти району, зокрема STEM-лабораторія для Сарненської гімназії, 48 моноблоків, інтерактивні навчальні комплекси (41 шт.) для ЗЗСО. За кошти субвенції з місцевого бюджету на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету та коштів місцевого бюджету закуплено 72 ноутбуки для 72 класів НУШ та 67 наборів музичних інструментів на загальну суму 1089834 грн. За кошти субвенції з місцевого бюджету на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення якості освіти, за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету такоштів місцевого бюджету закуплено 78 персональних комп’ютерів (1,4 млн грн). На підключення шкіл до мережі Інтернет з обласного бюджету виділили 1, 4 млн грн (освоєно 1,2 млн) – Сарненська ЗОШ І-ІІІ ст. №4; Сарненський ліцей №2; Кричильська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Леоніда Куліша-Зіньківа; опорний заклад «Степанська ЗОШ І-ІІІ ст.»; Сарненський НВК «Школа-колегіум ім. Т.Г. Шевченка»; Сарненська гімназія; НВК ЗОШ І ст. – ДНЗ с.Стрільськ; Тутовицька, Ремчицька, Тріскинська, Цепцевицька, Стрільська, Ясногірська ЗОШ I-III ст.; Яринівська, Глушицька, Довжанська, Чемернянська, Любиковицька, Костянтинівська, Чабельська, Бутейківська ЗОШ І-ІІ ст.; Висовська ЗОШ І ст. У вересні ц.р. за кошти районного бюджету відбулося відкриття Степанського інклюзивно-ресурсного центру.У листопаді 2019 року ресурсну кімнату для дітей з інклюзивною формою навчання відкрили в Сарненській ЗОШ І-ІІІ ступенів №4. Розширено мережу інклюзивних класів: на базі 28 шкіл району працює 80 інклюзивних класів, у яких навчається 92 дитини.
 
         Розповіли і про призначення нових директорів шкіл. Рішенням від 26 липня 2019 року № 897 Сарненська районна рада затвердила Положення про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти Cарненського району Рівненської області, делегувавши відділу освіти, молоді та спорту Сарненської райдержадміністрації повноваження щодо здійснення організаційного забезпечення проведення конкурсного відбору, затвердила також Типовий контракт з керівником закладу загальної середньої освіти/інклюзивної освіти спільної власності територіальних громад Сарненського району. Загалом за новим Положенням за результатами конкурсу в районі призначено 12 директорів.
 
         Учасникам семінару надано консультації та роз’яснення вимог законодавства щодо отримання дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію машин, механізмів і устаткування підвищеної небезпеки, у тому числі твердопаливних котлів потужністю понад 100 кВт. Особливу увагу звернули на здійснення відомчого нагляду і функціонування системи оцінки та управління ризиками в установах освіти.   
 
      Голова районної ради Руслан Серпенінов звернув увагу присутніх на те, що якісна освіта – це передусім співпраця вчителя та учня, якісний показник якої забезпечується фаховістю педагога та міцними знаннями вихованців. Руслан Петрович зауважив, що завдяки плідній співпраці з райдержадміністрацією в цьому році досягли значних успіхів. Зокрема, це і забезпечення шкіл комп’ютерною технікою, моноблоками, інтерактивними комплексами, 22 загальноосвітні заклади підключили до Інтернет-мережі. В цьому фінансовому році вдалося виплатити 4 рази премію всім педагогічним працівникам, а в перспективі на 2020 рік – планується щомісячно. У планах подальший розвиток інклюзивної освіти, запровадження якої дає можливість реалізувати право на рівний доступ до якісної освіти дітей із особливими освітніми потребами, дає їм можливість самореалізуватися і в майбутньому отримати професію. Продовжиться будівництво нового приміщення Цепцевицької ЗОШ І-ІІІ ст. Цьогоріч завершили капітальний ремонт дитячого садочка у селі Велике Вербче; звели фундамент під Чабельську ЗОШ; розпочали процедуру тедерних закупівель будівництва Вирівської ЗОШ. І напередодні новорічно-різдвяних свят голова ради побажав освітяням миру, достатку, родинного затишку й душевного тепла.
 
Організаційний відділ
районної ради

Додати коментар

  • Адреси Інтернет та e-mail будуть автоматично перетворені на лінки.
  • Дозволені теги HTML: <p> <a> <span> <div> <h1> <h2> <h3> <h4> <h6> <h6> <em> <map> <area> <hr> <br> <br /> <i> <strong> <b> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <table> <tr> <td> <img> <b> <u> <font> <del> <ins> <sub> <sup> <quote> <blockquote> <pre> <address> <code> <cite> <embed> <object> <strike> <caption> <table> <tbody>
  • Рядки і параграфи з нового рядка робляться автоматично.

Більше інформації про форматування

CAPTCHA - захист від спаму та роботів
Це питання служить для "відсіювання" автоматичних рекламних розсилок.
1 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.