Децентралізація − нові можливості для розвитку місцевих громад

         Процес створення ОТГ в Україні набирає обертів, у Сарненському районі – їх 3, і процес продовжується. Прийнято рішення про створення ще двох об’єднаних громад − це Кричильська та Вирівська ОТГ. Як відомо, 22 грудня 2019 року відбудуться вибори у Вирівській (Вирівська, Чудельська, Кам’яно-Случанська та Селищенська сільські ради)  та Кричильській ОТГ (Кричильська, Коростська, Великовербченська сільські ради Сарненського району та Городецька сільська рада Володимирецького району). Процес об’єднання залежить від кількох чинників – бажання громади,  територіальних можливостей та економічних умов, адже новостворена ОТГ має бути спроможною.
 

         10 грудня за ініціативи облдержадміністрації та Рівненського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» відбулася зустріч з активом майбутніх новоутворених ОТГ: Кричильської та Вирівської. Участь у цьому заході взяли голова районної ради Руслан Серпенінов, голова облдержадміністрації Віталій Коваль, заступник голови облдержадміністрації Ігор Тимошенко, директор Рівненського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Руслан Сивий, голова Немовицької ОТГ Віктор Савчин, керівники громад, керівники районних установ.

 

         Відкрив нараду голова облдержадміністрації Віталій Коваль. Зокрема він привітав громади з таким важливим і виваженим рішенням – об’єднатися в єдину громаду, і зауважив, що процес створення цих двох громад у районі матиме успішне завершення найближчим часом.

         Модератори заходу ознайомили учасників зустрічі з її основними напрямками. Зокрема зазначили, що  проект децентралізації є чи не найбільшою допомогою Євросоюзу Україні щодо сприяння реформам децентралізації. Його мета - делегування повноважень, підзвітність та розвиток місцевої влади в Україні, здійснення реального внеску у створення багаторівневого управління, що є прозорим, підзвітним і адаптивним до потреб населення.

         Програма складається з двох компонентів, які стосуються зміцнення спроможності ключових дієвих осіб на центральному, регіональному і місцевому рівнях: перший - впровадження реформи децентралізації, другий - поліпшення надання адміністративних послуг на місцевому рівні.

         Експерт заходу, голова Немовицької ОТГ Віктор Савчин розповів і про проблеми, які довелось долати при створенні ОТГ. Ще при підготовці територіальних громад до об‘єднання противники цього процесу поширювали побоювання, що створення ОТГ приведе до неминучого «вимивання» коштів із сільських територій на користь міста чи селища, які є центром громади; що сільради, які увійдуть до складу міської чи селищної ОТГ не будуть впливати на рішення ради, і тому всі кошти місцевого бюджету будуть освоюватись на користь центру ОТГ. Проте, насправді ситуація виявилась зовсім іншою. Основна частина коштів субвенції іде на розвиток периферійних територій ОТГ та формування можливостей надавати кращі публічні та адміністративні послуги по всій території громади.

         Загалом активістів, майбутніх кандидатів та ініціаторів майбутньої Кричильської та Вирівської ОТГ цікавило все: від переліку переваг від об’єднання – до процедурних питань створення ОТГ, від змін у бюджеті громади – до механізмів передачі земельних і майнових ресурсів, від вирішення кадрових питань – до ролі і зарплати нового актора у сільському місцевому самоврядуванні – старости. Наприкінці зацікавленої і корисної для обох сторін півторагодинної дискусії можна було підсумовувати: сільські депутати і активісти глибше усвідомили як сутність і зміст децентралізаційної реформи у місцевому самоврядуванні, так і набули більшої впевненості у своїх намірах і діях щодо створення ОТГ.

         Також експерти наголосили на важливості застосування програмно-цільового методу формування бюджету та проектної діяльності.

         Учасники президії наголошували на  співпраці та важливості об’єднання зусиль задля досягнення єдиного результату.


 

 

 

Організаційний відділ

районної ради

Додати коментар

  • Адреси Інтернет та e-mail будуть автоматично перетворені на лінки.
  • Дозволені теги HTML: <p> <a> <span> <div> <h1> <h2> <h3> <h4> <h6> <h6> <em> <map> <area> <hr> <br> <br /> <i> <strong> <b> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <table> <tr> <td> <img> <b> <u> <font> <del> <ins> <sub> <sup> <quote> <blockquote> <pre> <address> <code> <cite> <embed> <object> <strike> <caption> <table> <tbody>
  • Рядки і параграфи з нового рядка робляться автоматично.

Більше інформації про форматування

CAPTCHA - захист від спаму та роботів
Це питання служить для "відсіювання" автоматичних рекламних розсилок.
9 + 6 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.