Основні положення звіту голови Сарненської районної ради про свою діяльність за 2018 рік на пленарному засіданні 32-ї сесії районної ради сьомого скликання 7 лютого 2019 року

    У звітному періоді свою роботу продовжили 6 постійних комісій і президія районної ради. Як і в попередні роки, відповідно до частини першої статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рада проводить свою роботу сесійно, і найбільша увага приділяється питанням підготовки й організації проведення пленарних засідань та засідань постійних комісій. За звітний період провели десять сесій, з них – 9 позачергових, на яких прийняли 231 рішення. Згідно з вимогами чинного законодавства й у встановлені Бюджетним кодексом України терміни було затверджено районний бюджет на 2019 рік. Прийняті рішення стосувались розвитку освіти, охорони здоров'я, використання майна спільної власності територіальних громад, функціонування соціальної сфери, розвитку культури та інших сфер життєдіяльності територіальних громад району. За звітний рік прийнято 24 нові районні програми. На контролі перебуває 66 районних програм. На виконання програм з районного бюджету у 2018 році всього спрямували 7,5 млн грн. 
    У нормальному режимі в районі працювали освітянські, медичні заклади, заклади культури, здійснювались заходи щодо соціального захисту та обслуговування громадян, у тому числі соціально-вразливих верств населення. Так, у рамках програми «Ветеран» на здійснення фінансової підтримки статутної діяльності ветеранських організацій району у 2018 році виділено 75000 грн. У рамках програми соціального захисту громадян «Турбота» у 2018 році грошову допомогу отримали 1009 чоловік на суму 785000 грн, з них 15 громадян, які потребують допомоги на проходження гемодіалізу, –  на суму 169900 грн. 
    Упродовж 2018 року районна рада прийняла декілька важливих звернень до центральних органів влади. Так, у березні минулого року депутати Сарненської районної ради звернулись до Кабінету Міністрів України щодо невиконання Клесівською селищною радою Сарненського району Рівненської області вимог чинного законодавства України в частині розподілу коштів медичної субвенції з державного бюджету.
   Обранці громад підтримали звернення громадських організацій Сарненського району до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до законодавства України з питань здійснення видатків на соціальний захист та соціальне забезпечення із Державного бюджету України. Підтримали звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні. Депутати Сарненської районної ради також звернулися до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, Президента України щодо скасування постанови Кабінету Міністрів України у зв’язку з підвищенням ціни на газ для населення. Також прийняли рішення «Про звернення депутатів Сарненської районної ради до Верховної Ради України щодо ухвалення Антиолігархічного пакету докорінних перетворень». 
    Важливим напрямком роботи виконавчого апарату ради є здійснення контролю за виконанням рішень районної ради. На сьогодні на контролі перебуває 430 рішень районної ради. Варто зазначити, що ефективність роботи вищого представницького органу району залежить не тільки від керівництва ради, працівників виконавчого апарату, але й від того, наскільки злогоджено і продуктивно працюють депутати в комісіях, під час підготовки і проведення сесійних засідань. І мені приємно констатувати, що більшість депутатів відповідально ставились до виконання своїх депутатських повноважень, регулярно відвідували засідання постійних комісій, пленарних засідань, брали активну участь в обговоренні, вивченні питань та підготовці проектів рішень. На пленарних засіданнях у 2018 році було оголошено й підтримано рішенням ради 6 депутатських запитів. На контролі перебуває 10 депутатських запитів, 12 запитів за результатами розгляду знято з контролю. Також на пленарних засіданнях депутати, присутні мають можливість висловлювати свої критичні зауваження та пропозиції, для вирішення яких приймаються відповідні протокольні доручення. У 2018 депутати піднімали проблемні питання, що стосуються різних галузей життєдіяльності району. Усього за звітний період прийнято й направлено виконавцям 30 протокольних доручень на виконання зауважень і пропозицій депутатів. Змістовно працювали депутати в постійних комісіях районної ради.  
    За результатами діяльності господарського комплексу Рівненської області за перше півріччя 2018 року (за 32 показниками) Сарненський район посів третє місце. Протягом двох останніх років район займав перше місце. Це є хорошим досягненням і результатом спільної роботи райдержадміністрації і районної ради. Так, за кошти Державного фонду регіонального розвитку, частково за кошти районного бюджету, у Сарнах продовжується будівництво нового спортивного комплексу. За кошти районного бюджету вже виготовлено ПКД та проведена експертиза на будівництво сучасного критого басейна. Завдяки народному депутату України Сергію Євтушку для Сарненського району у 2018 році було виділено з державного бюджету субвенцію на соціально-економічний розвиток у сумі 2,4 млн грн. За ці кошти продовжили роботи із реконструкції будівлі Сарненської ЗОШ №3; капітальний ремонт БДМ; капітальний ремонт Чемернянської ЗОШ; будівництво школи в селі Чабель; реконструкцію системи опалення в СШР №5; виділили 450 тис грн Коростському сільському бюджету на продовження капітального ремонту дитячого садочка в с. Мале Вербче; завершили реконструкцію у дитячій музичній школі м. Сарни. На реконструкцію Сарненської дитячої музичної школи з районного бюджету було виділено 2 млн 150 тисяч гривень.
    У травні 2018 року в місті Сарни на територіях ЗОШ №2 та стадіону «Мрія» відбулося урочисте відкриття спортивних майданчиків для міні-футболу. У вересні 2018 року відбулося офіційне відкриття комунальної установи «Сарненський інклюзивно-ресурсний центр» Сарненської  районної ради Рівненської області для дітей з особливими освітніми потребами. На ремонт і облаштування кабінетів інклюзивно-ресурсного центру з районного бюджету було виділено 540 тисяч гривень. Сарненський інклюзивно-ресурсний центр визнано найкращим не тільки у Рівненській області – він зайняв перше місце й на Всекраїнському конкурсі. Також рішенням районної ради створено КУ «Степанський інклюзивно-ресурсний центр». Розширено мережу інклюзивних класів: на базі 23 шкіл району працює 45 інклюзивних класів, у яких навчається 55 дітей. Запровадження інклюзивного навчання дає можливість реалізувати право на рівний доступ до якісної освіти дітей із особливими освітніми потребами. 
    Для забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти минулого року з районного бюджету було виділено 5,1 млн грн   для закупівлі комп’ютерного обладнання: школи отримали  161 ноутбуків для учнів, 36 ноутбуків для вчителів, 36 мережевих комутаторів, 36 короткофокусних мультимедійних проекторів, 36 документкамер, інтерактивні дошки. Завдяки співпраці з народним депутатом України Віталієм Корчиком придбали шкільний автобус у Цепцевицьку ЗОШ. 
    Минулорічним досягненням району можна назвати ремонт доріг місцевого значення (с.Чудель - с. Тинне – 1,8 км, с. Чемерне – 3,4 км, с. Яринівка - с. Тріскині - 1,9 км) за рахунок коштів Державного дорожнього фонду, який почав діяти з 1 січня 2018 року. Співавтором Закону про Державний дорожній фонд є народний депутат України Сергій Євтушок. Проектно-кошторисну документацію на ремонт доріг місцевого значення було виготовлено за рахунок коштів районного бюджету. Цього року ремонт місцевих доріг буде продовжено. За рахунок коштів районного бюджету були проведені роботи з виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво вуличної мережі зовнішнього водопостачання по вулицях Фідарова, Сагайдачного, Терешкової, Дачна, Перемоги, провулок Шкільний, Лугова, Аеродромна, Підлісна, Курчатова у м.Сарни.
    На сьогодні в державі продовжується реалізовуватись урядова реформа медичної галузі. З 1 січня 2018 року обов’язковим стало прийняття рішення про реорганізацію лікарень у комунальні некомерційні підприємства, які зобов’язані будуть самостійно заробляти кошти на своє утримання. Кількість цих коштів залежить від кількості пацієнтів, які будуть отримувати медичні послуги в цьому закладі. Тобто заклад стає автономним. Він буде звітуватись перед Національною службою здоров’я України, яка буде виділяти фінансування на утримання цих закладів. Тож районна рада ще у лютому 2018-го ухвалила рішення про реорганізацію комунального закладу «Сарненський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Сарненської районної ради шляхом перетворення в комунальне некомерційне підприємство «Сарненський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Сарненської районної ради. У серпні 2018 року Сарненський районний центр первинної медико-санітарної допомоги заключив договір з НСЗУ терміном до 31 грудня 2018-го. Також підготували всі необхідні матеріали і подали в НСЗУ для укладення такого договору на 2019 рік, який і було заключено на початку січня 2019-го.
    Відповідно до урядової реформи медицини районна рада ухвалила рішення «Про реорганізацію комунального закладу «Сарненська районна лікарня» Сарненської районної ради шляхом приєднання до комунального закладу «Сарненська центральна районна лікарня» Сарненської районної ради. Це рішення не передбачало скорочення медичного персоналу: усі 110 посад колишньої вузлової лікарні переведені у штат КЗ «Сарненська центральна районна лікарня». Нагадаю, що в 2015 році держава в особі Уряду та Укрзалізниця фактично вирішили закрити лікарню, вивівши її з державної власності. І саме завдяки рішенню районної ради лікарня була збережена.
     22 грудня минулого року на 31-ій сесії районної ради у рамках медичної реформи районна рада ухвалила рішення про реорганізацію комунальних закладів «Сарненська центральна районна лікарня», «Сарненська районна стоматологічна поліклініка», «Степанська районна лікарня» Сарненської районної ради шляхом їх перетворення в комунальні некомерційні підприємства. А також затвердили передавальний акт комунального закладу «Сарненська районна лікарня» Сарненської районної ради до правонаступника комунального закладу «Сарненська центральна районна лікарня» Сарненської районної ради та затвердили в новій редакції Статут КЗ «Сарненська центральна районна лікарня». Цими рішеннями було продовжено впровадження медичної реформи в районі.
   На Сарненщині реалізовуються 4 проекти з нового будівництва лікарських амбулаторій загальної практики сімейної медицини у селах Костянтинівка, Люхча, Ремчиці та Корост. На співфінансування цих проектів  з районного бюджету  у 2018 році уже виділили кошти (с.Костянтинівка – 200 тис грн, с.Люхча – 150 тис грн, с.Ремчиці – 150 тис грн, с.Корост – 100 тис грн). Це майбутнє сільської медицини. У кожному населеному пункті має бути амбулаторія, на території кожної громади має бути ПМСД. У Сарнах буде відкрито і серцево-судинний центр. Проект буде втілюватися у життя за рахунок коштів Світового банку та районного бюджету. Серцево-судинний центр планується розмістити на першому поверсі вільної частини пологового відділення ЦРЛ. Продовжується робота  над впровадженням ще одного проекту Світового банку – реконструкція 5 амбулаторій району: у Великому Вербчому, Тутовичах, Любиковичах, Чудлі й Зносичах. Це будуть сучасні медичні заклади з відповідним обладнанням, де надаватимуть якісні медичні послуги.
    Уже багато років поспіль тих коштів медичної субвенції, які виділяються з Державного бюджету на галузь охорони здоров’я Сарненщини, не вистачає на фактичні потреби медичних закладів. З метою забезпечення повноцінного функціонування закладів медицини району, упродовж багатьох років районна влада перекривала цю потребу за рахунок власних доходів районного бюджету. Не став винятком і 2018-ий. Усього минулого року на галузь медицини з районного бюджету додатково було виділено 21,4 млн грн (з них на оплату праці з нарахуваннями медичним працівникам – 10,7 млн грн). 
    Проблемою для району є нестаток місць у школах і садочках. Тож спільно з райдержадміністрацією працюємо у цьому напрямку. Так, у квітні 2018-го в Кричильську після реконструкції відкрили дошкільний навчальний заклад «Сонечко». Заклад було реконструйовано спільними зусиллями районної влади (з районного бюджету виділили 200 тисяч гривень) і територіальної громади села, яка вклала свою частку у цей проект. В Управління капітального будівництва ОДА вже здано проектно-кошторисну документацію на будівництво школи в с.Чабель (з експертизою). Минулого року було розпочато будівництво нового приміщення Цепцевицької ЗОШ І-ІІІ ст. З липня 2018-го приступили до корегування проектно-кошторисної документації на будівництво школи в с. Вири.
    Значну увагу районна рада приділяє й розвитку фізичної культури та спорту краю. Постійно фінансово підтримується з районного бюджету громадські організації, спортивні клуби та федерації, що здійснюють реалізацію фізичної культури та спорту в районі. На сесіях районної ради виділяли кошти для фінансової підтримки районної федерації футболу, баскетболу, волейболу, шахів, СК «Гладіатор», БК «Маяк», БК «Сарни»; відділу освіти, молоді та спорту на придбання спортивного інвентарю, обладнання та кубків; виділяли кошти на проведення районних змагань з різних видів спорту та участі команд, спортсменів Сарненського району в обласних і Всеукраїнських змаганнях. 
    Дбає районна рада і про розвиток дошкільної освіти та підтримує галузь культури. Упродовж року надавалась допомога у вигляді субвенцій місцевим бюджетам, зокрема на утримання дошкільних навчальних закладів та закладів культури у розмірі 51,5  млн грн, у тому числі й на заробітну плату. 
    Підсумовуючи вище викладене, можна стверджувати, що у 2018 році робили все можливе для забезпечення надійного функціонування галузей освіти, охорони здоров’я та культури, зміцнення матеріально-технічної бази їх закладів.
   Не менш важливим завданням для районної ради було і є надання підтримки тим жителям нашого району, які були мобілізовані до лав Збройних Сил України, учасникам Антитерористичної операції (з травня 2018 року – Операції об’єднаних сил), їх сім’ям. Було затверджено районну програму соціального захисту учасників антитерористичної операції на 2015-2018 роки. Розуміючи важливість цього напрямку роботи, будемо і надалі підтримувати Збройні Сили України, правоохоронні органи у справі захисту національних та територіальних інтересів держави. З цією метою схвалені та реалізуються програми забезпечення мобілізаційної підготовки та оборонної роботи в Сарненському районі; військово-патріотичного виховання та підготовки молоді до служби в Збройних Силах України та інших військових формуваннях; Комплексна програма профілактики правопорушень та боротьби із злочинністю. 
     В Україні продовжується процес добровільного об’єднання територіальних громад. Нині на Сарненщині функціонує дві ОТГ – Клесівська і Немовицька. На початку 2019-го мають відбутися вибори в Степанській. У нас має сформуватись ще дві громади – це Вирівська та Сарненська. По Вирівській громаді фактично все вже вирішено, лише очікуємо на проведення перших виборів ОТГ. На сьогодні залишається невирішеним питання по Сарненській громаді. Міськраді потрібно прийняти рішення і направити запрошення сільським радам, які бажають увійти в Сарненську ОТГ. Це все має відбутися якнайшвидше, бо процес є незворотнім.
     Робота із зверненнями громадян у Сарненській районній раді спрямована на виконання ст. 40 Конституції України та Закону України «Про звернення громадян». Відповідно до узагальнених даних про звернення громадян, до районної ради у 2018 році надійшло 593 звернення, з них: 93 - письмових, 500 – на особистому прийомі. Упродовж 2018 року в районну раду надійшло 12 колективних звернення (у них підписів 480). У 2018 році провів особистий прийом громадян у 10-ти місцевих радах (Великовербченська, Ремчицька,   Коростська, Кричильська, Костянтинівська, Тутовицька, Любиковицька, Люхчанська, Стрільська сільські ради, Степанська селищна рада). Мешканці населених пунктів в основному порушували питання, що стосуються соціального захисту й пенсійного забезпечення, працевлаштування, функціонування закладів охорони здоров’я, освіти й культури, земельних відносин, ремонту доріг, електрифікації вулиць, ремонту ліній електропередач та ін.
    Верховною Радою, Урядом України впроваджується цілий ряд реформ – освітня, медична, розпочато процес децентралізації влади. Вони неоднозначно сприймаються жителями району, і на це є свої причини. Наше з вами завдання – зробити все від нас залежне, щоб спрямувати роботу на суттєве поліпшення соціального захисту наших громадян, зміцнити добробут та благополуччя людей. Бо місцевому самоврядуванню тут відводиться надзвичайно важлива роль.
   Пріоритетними завданнями для районної ради у 2019-му році будуть: завершення будівництва спортивного комплексу в Сарнах, що на вул. Я. Мудрого; будівництво Цепцевицької ЗОШ І-ІІІ ст. та Чабельської ЗОШ; Вирівської ЗОШ; завершення капітального ремонту ДНЗ у селі Мале Вербче; ремонт районних доріг, будівництво амбулаторій. 
    За підсумками трьох років діяльності районної ради сьомого скликання можна зробити висновок: нам є чим пишатись та є над чим працювати. Ми повинні зберегти позитивний поступ в соціально-економічному розвитку Сарненщини та досягти нових вагомих результатів. Я дякую всім за розуміння і підтримку. Щиро дякую голові райдержадміністрації Ярославу Яковчуку, народному депутату України Сергію Євтушку за плідну співпрацю. Тільки об’єднавши зусилля, на основі взаємної довіри і відповідальності перед людьми, за підтримки територіальних  громад та кожного окремого виборця ми забезпечимо вирішення найважливіших питань життєдіяльності району.  

      Дякую за увагу! Слава Україні!

 

Голова районної ради                                                                  Р.П. Серпенінов

Додати коментар

  • Адреси Інтернет та e-mail будуть автоматично перетворені на лінки.
  • Дозволені теги HTML: <p> <a> <span> <div> <h1> <h2> <h3> <h4> <h6> <h6> <em> <map> <area> <hr> <br> <br /> <i> <strong> <b> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <table> <tr> <td> <img> <b> <u> <font> <del> <ins> <sub> <sup> <quote> <blockquote> <pre> <address> <code> <cite> <embed> <object> <strike> <caption> <table> <tbody>
  • Рядки і параграфи з нового рядка робляться автоматично.

Більше інформації про форматування

CAPTCHA - захист від спаму та роботів
Це питання служить для "відсіювання" автоматичних рекламних розсилок.
10 + 8 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.