У Сарнах відбулося засідання Ради регіонального розвитку

        6 грудня в міському будинку культури «Залізничник» відбулося засідання Ради регіонального розвитку Сарненського району за участю голови районної ради Руслана Серпенінова, голови райдержадміністрації Ярослава Яковчука, заступника голови облдержадміністрації Світлани Богатирчук-Кривко, голови обласної ради Олександра Данильчука, громадськості району.
        Рада регіонального розвитку при райдержадміністрації була утворена 19 листопада 2018 року, розпорядженням голови райдержадміністрації № 520 з метою сприяння налагодженню ефективної взаємодії місцевих органів виконавчої влади з органами місцевого самоврядування у питаннях напрацювання оптимальної моделі розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади, вирішення проблемних питань життєзабезпечення району.
        Головними темами обговорення стали питання проведення в районі ключових реформ, зокрема медичної та освітньої, створення привабливого інвестиційного середовища для розвитку підприємництва в районі та питання децентралізації.
         Засідання відкрив голова райдержадміністрації Ярослав Яковчук.
        Сьогоднішнє зібрання є наміром відпрацювати дорожню карту, яка дасть можливість сформувати чіткі позиції у частині розвитку територій Сарненського району , – наголосив голова Сарненської РДА Ярослав Яковчук.
         Голова районної ради Руслан Серпенінов у своєму виступі зазначив, що підтримує формат засідання ради регіонального розвитку Сарненського району.
         Зокрема зазначив: «Нам дійсно є про що поговорити, і сподіваюсь, що ця розмова пройде у формі дискусії. Так як потрібно обговорити і досягнення за останні три роки, так і проблемні питання, які існують. Дійсно Сарненський район досяг вагомих результатів і знаходиться серед лідируючих районів області за соціально-економічними показниками. Відтак за три роки, починаючи з 2015 року, коли наш район займав 8-10 місце по соціально-економічному розвитку, то уже в 2016-2017 роках по підсумках за показниками соціально-економічного розвитку ми займали перше місце. А у 2018 році, після першого півріччя, зайняли третє місце і плануємо закріпити поточний рік з такими ж високими показниками. Ці показники є підтвердження плідної роботи всіх присутніх у залі. Тому хочу подякувати органам виконавчої влади, головам територіальних громад району, депутатам всіх рівнів, всім представникам комунальних закладів, суб’єктам підприємницької діяльності. Дійсно, Сарненський район має значні досягнення, але поряд з цим є багато питань, які потребують невідкладного вирішення. Для того, щоб мешканці району відчули, що влада є ефективною. І як оголошують вищі посадовці держави, одним із показників ефективності влади є якраз співвідношення наявних фінансових ресурсів наданих органам місцевого самоврядування і кінцевий результат використання цих ресурсів. Тож я не можу не сказати про те, що міській раді варто звернути увагу на те, що під час формування програми соціально-економічного розвитку на 2019 рік потрібно врахувати недопрацювання, які були у 2016-2018 роках. Що призвело до накопичення на єдиному державному казначейському рахунку міської ради 40 млн.грн. Така ситуація є неприпустимою. Потрібно своєчасно і ефективно використовувати бюджетні кошти, своєчасно реалізовувати проекти, що сприятимуть більш динамічному розвитку не тілька міста, а й району в цілому». Завершуючи свій виступ, Руслан Серпенінов побажав усім присутнім плідної співпраці, щоб ті задуми і проекти, які були започатковані у 2015 році, дішли до логічного завершення.
         Перша частина засідання Ради регіонального розвитку була присвячена питанню децентралізації. Про те, як відбувається процес децентралізації в районі присутніх ознайомив керівник апарату райдержадміністрації Василь Стельмах.
        У другій частині робочої зустрічі обговорювалося впровадження реформ у соціальній сфері. З цим питанням учасників ради ознайомила заступниця голови райдержадміністрації Наталія Параниця. А керівники педагогічних колективів Петро Горкуненко, Людмила Свінціонік та Ніна Тіткова поділилися досвідом роботи з впровадження реформ в освітній галузі.
         У третьому блоці питань, «Національна ідентичність, духовність, культура», командир військової частини А0153 Олександр Сварицевич ознайомив присутніх з колосальними змінами, що відбулися у Збройних Силах з початком російської агресії. Зокрема, Олександр Гнатович подякував всім не байдужим мешканцям району за допомогу у відновленні боєздатності армії. Член громадського об’єднання «Польсько – українська дружба» Ірина Ковтун розповіла, про досвід культурно-просвітницької роботи у польських громадах.
        Завершуючи засідання, голова райдержадміністрації Ярослав Яковчук, наголосив учасникам зібрання на основних пріоритетах діяльності районної влади, а саме: будівництво сільських амбулаторій, капітальний ремонт доріг, будівництво шкіл у селах Цепцевичі, Чабель та Вири, а також завершенні будівництва спортивного комплексу в м. Сарни.
Організаційний відділ
районної ради

Додати коментар

  • Адреси Інтернет та e-mail будуть автоматично перетворені на лінки.
  • Дозволені теги HTML: <p> <a> <span> <div> <h1> <h2> <h3> <h4> <h6> <h6> <em> <map> <area> <hr> <br> <br /> <i> <strong> <b> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <table> <tr> <td> <img> <b> <u> <font> <del> <ins> <sub> <sup> <quote> <blockquote> <pre> <address> <code> <cite> <embed> <object> <strike> <caption> <table> <tbody>
  • Рядки і параграфи з нового рядка робляться автоматично.

Більше інформації про форматування

CAPTCHA - захист від спаму та роботів
Це питання служить для "відсіювання" автоматичних рекламних розсилок.
12 + 3 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.