Відбулось пленарне засідання позачергової двадцять п'ятої сесії районної ради

        29 травня ц.р. відповідно до розпорядження голови районної ради від 23 травня року ц.р. №23 відбулось пленарне засідання позачергової двадцять п’ятої сесії районної ради. Сесію було скликано для розгляду питання «Про внесення змін до районного бюджету на 2018 рік». Перед початком роботи сесії відбулись засідання постійних комісій районної ради, на яких депутати розглянули проекти рішень з профільних питань. Під час затвердження порядку денного до основних питань за висновками постійних комісій було внесено ще 9. Усього обранці громад розглянули 10 питань і прийняли відповідні рішення ради.
         Про необхідність внести зміни до районної програми соціального захисту учасників антитерористичної операції на 2015-2018 роки доповіла Валентина Дриганець – начальник управління праці та соціального захисту населення РДА.
         Депутати розглянули та затвердили районну програму запобігання виникненню лісових і торф’яних пожеж та забезпечення їх ефективного гасіння на період 2018-2021 років.
        Розглянули ряд питань, що стосуються комунальної власності, зокрема:
        - внесли зміни до рішення Сарненської районної ради від 09.02.2018 №577 «Про реорганізацію комунального закладу «Сарненський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Сарненської районної ради, шляхом перетворення в комунальне некомерційне підприємство «Сарненський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Сарненської районної ради»;
        - затвердили передавальний акт комунального закладу «Сарненський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Сарненської районної ради.
        Погодили ліміти використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів та здійсненні побічних лісових користувань на 2018 рік.
        Розглянули низку земельних питань. Зокрема затвердили технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельної ділянки, яка перебуває в оренді публічного акціонерного товариства «Укртелеком», на території Люхчанської сільської ради Сарненського району. Також затвердили технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельної ділянки за зверненням приватного підприємця Галини Ковальчук та громадянина Сергія Аврамишина.
         Внесли зміни до районного бюджету на 2018 рік, які зумовлені:
        1. передбаченням районному бюджету міжбюджетних трансфертів у сумі 9591744 грн., а саме:
        - субвенція з місцевого бюджету на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), управління багатоквартирним будинком, вивезення побутового сміття та рідких нечистот за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету (з обласного бюджету) в сумі 5873900 грн.;
         - субвенція з місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету (з обласного бюджету) в сумі 180704 грн.;
        - субвенція з місцевого бюджету на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти "Нова українська школа" за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету (з обласного бюджету) в сумі 3456640 грн.;
        - інших субвенцій з бюджетів місцевого самоврядування в сумі 80500 грн.;
        2. зменшенням міжбюджетних трансфертів з Немовицького сільського бюджету районному бюджету на суму 12000 грн.;
        3. зверненням головних розпорядників коштів районного бюджету щодо проведення перерозподілу видатків загального та спеціального фондів районного бюджету.
        Зокрема:
        5873900 грн спрямовується управлінню праці та соціального захисту населення райдержадміністрації на проведення виплат, які фінансуються за рахунок субвенції з місцевого бюджету на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), управління багатоквартирним будинком, вивезення побутового сміття та рідких нечистот за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету (з обласного бюджету);
        180704 грн − відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації для ЗОШ району на придбання меблів для інклюзивно-ресурсного центру;
        3456640 грн − відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти "Нова українська школа" за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету (з обласного бюджету), а саме:
        162582 грн − на підготовку тренерів-педагогів, підвищення кваліфікації вчителів початкової школи, які навчатимуть учнів перших класів у 2018/19 і 2019/20 навчальних роках, асистентів вчителів закладів загальної середньої освіти з інклюзивним та інтегрованим навчанням, заступників директорів закладів загальної середньої освіти з навчально-виховної (навчальної, виховної) роботи у початкових класах, вчителів іноземних мов, які навчатимуть учнів перших класів у 2018/19 навчальному році, вчителів закладів загальної середньої освіти (класів), в яких діти навчаються мовами національних меншин (видатки споживання) (не більше 10 відсотків -на здійснення (у разі потреби) витрат на відрядження вчителів, асистентів вчителів закладів загальної середньої освіти з інклюзивним та інтегрованим навчанням та заступників директорів закладів загальної середньої освіти для підвищення кваліфікації );
        3294058 грн − на закупівлю дидактичних матеріалів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для початкових класів згідно з переліком, затвердженим МОН (видатки розвитку) (закупівля дидактичних матеріалів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання для закладів загальної середньої освіти та їх доставка здійснюється на засадах співфінансування: для закладів, розташованих у містах обласного значення, не більш як 70 відсотків - за рахунок субвенції та не менш як 30 відсотків - за рахунок коштів місцевих бюджетів; для закладів, розташованих у районах та в об’єднаних територіальних громадах, не більш як 90 відсотків - за рахунок субвенції та не менш як 10 відсотків - за рахунок коштів місцевих бюджетів). В тому числі:
        40 % (1347879 грн) — на закупівлю дидактичних матеріалів для учнів початкових класів, що навчаються за новими методиками відповідно до Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти “Нова українська школа” на період до 2029 року;
        40% (1397606 грн) — на закупівлю сучасних меблів для початкових класів нової української школи;
        20% (548573 грн) — на закупівлю комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для початкових класів нової української школи.
        Врахувавши звернення управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації субвенцію, 1132200 грн. спрямували на субсидії для придбання твердого палива та скрапленого газу.
        Крім того на виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я» та рішення районної ради від 09.02.2018 №577 «Про реорганізацію комунального закладу «Сарненський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Сарненської районної ради, шляхом перетворення в комунальне некомерційне підприємство «Сарненський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Сарненської районної ради», яке відповідно до п.2 вище вказаного рішення є правонаступником усього майна, прав та обов’язків КЗ «Сарненський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» та у зв’язку зі зміною статусу закладу із розпорядника коштів нижчого рівня в одержувача бюджетних коштів, пропонується здійснили перерозподіл бюджетних призначень, а саме: зменшили видатки по КЕКВ 2282, що фінансувались за рахунок:
        - медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (цільові видатки на надання первинної медичної допомоги на І півріччя 2018 року) на суму 10487000 грн.;
        - субвенції з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері охорони здоров’я за рахунок коштів медичної субвенції (цільові видатки на надання первинної медичної допомоги на І півріччя 2018 року) з Немовицького сільського бюджету на суму 713200 грн.;
        - залишку медичної субвенції, що утворився на початок бюджетного періоду на суму 8105,88 грн.;
        - інших субвенцій на суму 338664,18 грн.;
        - коштів районного бюджету на суму 1379134 грн.;
та спрямували на КЕКВ 2610 на проведення вищевказаних видатків.
        Крім того зменшити видатки по КЕКВ 2282, які виділялись на виконання програми і централізовані заходи боротьби з туберкульозом на суму 199000 грн. та спрямували на КЕКВ 2610 на проведення вищевказаних видатків.
         У «Різному» виступили депутати районної ради Павло Гольонко, Анатолій Босюк, Володимир Банацький, Валентина Тріщук, Анатолій Рудковський, Василь Іванюк. Усі вони піднімали важливі питання з життєдіяльності місцевих громад. Зокрема Павло Гольонко говорив про проблеми учасників АТО. Депутат наголосив, що до нього звертаються учасники АТО з Кричильської, Коростської сільських рад та міста Сарни. Основними проблемами є працевлаштування, отримання земельних ділянок та багато інших питань, які потребують широкого обговорення.
        Депутат районної ради Анатолій Босюк говорив, що великою проблемою для мешканців Сарненського району на наступний опалювальний сезон є висока ціна на тверде паливо (дрова). Тому є необхідність звернутись у відповідні структури щодо вирішення питання зменшення ціни на тверде паливо (дрова).
        Також депутати піднімали питання щодо проїзду по місту перезавантажених фур, відсутніх автомобільних вагів, про продаж земельної ділянки ТОВ «Ринок» за заниженою ціною.
        Депутат Василь Іванюк підняв питання щодо дотримання санітарних норм продажу м’ясо-молочної та рибної продукції на місцевому ринку у зв’язку з підняттям температурного режиму. Піднімалося питання щодо відкриття залізничного переїзду в місті Сарни з вул. Соборна на вул. Вишнева (Бегми), у зв’язку з ремонтом шляхопроводу по вул. Суворова. Відповідь надав голова районної ради Руслан Серпенінов. Зокрема, він зазначив, що в липні минулого року на сесії районної ради піднімалося питання відкриття залізничного переїзду. З метою розвантаження шляхопроводу і враховуючи те, що в минулому році вже було відомо, але без чіткої дати, про перекриття руху через шляхопровід у зв’язку з його капітальним ремонтом, за дорученням депутатів районна рада направляла лист із зверненням до Сарненської міської ради про необхідність вжиття невідкладних заходів реагування щодо розгляду цього питання і підготовки до відкриття залізничного переїзду. Нам усім відомо, що на даний час переїзд не відкрито. На останній сесії ми знову ж таки піднімали це питання. Протягом року ми зверталися до ТзОВ «Завод металевих виробів», який надав відповідь, що готовий сприяти вирішенню цього питання. Були проведені наради із залізничними організаціями, які обслуговують цей залізничний переїзд, та було направлено відповідне звернення до народного депутата України Сергія Євтушка. Від усіх суб’єктів, до яких ми зверталися, були отримані позитивні відповіді та запевнення про сприяння у вирішенні цього питання. На сьогоднішній день майже всі юридичні питання на рівні цих суб’єктів вирішені. Залишилось виконати певні заходи, у першу чергу зі сторони Сарненської міської ради забезпечити під’їзд до цього переїзду, а саме: забезпечити під’їзд, привести дорожнє покриття у відповідний стан, встановити дорожні знаки.
        На жаль, із засобів масової інформації та з публічних виступів міської ради, у тому числі міського голови, які транслювались в ефірі радіо передачі «Місто. Реалії. Перспективи.» приблизно два тижні тому, стає зрозуміло, що це питання не буде вирішуватись Сарненською міською радою. Для мене не зрозуміло, чому таке важливе питання для громади не вирішується. Цей залізничний переїзд потенційно може використовувати на користь усій громаді, які рухаються легковим і маршрутним транспортом, так і спецзасобами для надання невідкладної допомоги у разі потреби, тому така позиція міської ради є не зрозумілою. Тож відкриття цього переїзду залежить від позиції міської ради.
        Виступив перед обранцями громад і народний депутат України Сергій Євтушок, який взяв участь у роботі сесії. Народний депутат також прокоментував питання щодо перезавантажених автівок, які руйнують дорожнє покриття. І зазначив, що депутати Верховної Ради України проголосували за закон, у якому зазначено, що будуть встановлюватись стаціонарні ваги для габаритно-вагового контролю. Сергій Євтушок занепокоєний прийнятим рішення Сарненської міської ради про продаж земельної ділянки ТОВ «Ринок» і відповідно відреагувавши чекає від силових структур національного рівня.
        Говорив народний депутат і про відкриття залізничного переїзду. Він зокрема зазначив, що для нього є не зрозумілим не відкриття переїзду Сарненсько міською радою. Тому що за зверненнями громадян Сарненська районна рада та Сарненська райдержадміністрація це питання підняли на найвищому рівні держави, і прийняті відповідні рішення задля вирішення цього питання, а міська рада з якихось причин не хоче виконати ці рішення.
        Депутат Володимир Банацький, виступивши перед присутніми, розповів, що нещодавно у Варшаві був ухвалений Закон «Про внесення змін до Закону про інститут національної пам’яті». Згідно з яким, ув’язненням карається заперечення фактів злочинів українських націоналістів і членів українських формацій. У відповідь на цей скандальний закон польських шовіністів усі західноукраїнські обласні, районні, міські ради, у тому числі і Рівненська обласна і міська рада прийняли рішення піднімати червоно-чорний прапор визвольної боротьби українського народу разом із державним синьо-жовтим прапором. Тижнем раніше таке ж рішення прийняла Полтавська обласна рада. Цими рішеннями українці демонструють, що не дозволять іншим країнам переписувати сторінки нашої історії, і офіційно затверджуємо пошану до наших Героїв і їхній вклад у боротьбу за незалежність України. І довів до відома, що після початку бойових дій на Сході України з російськими загарбниками, Сарненська районна рада рішенням президії районної ради від 25 лютого 2014 року №11 «Про розміщення на адміністративних приміщеннях установ та організацій району поряд з Державним Прапором України прапору Європи та червоно-чорного прапору боротьби».
        Насамкінець, виступив голова Сарненської РДА Ярослав Яковчук. Зокрема він звернувся до редакції Сарненські новини, які в черговому номері газети опублікували інформацію від Клесівської селищної ради, що Клесівська селищна рада виграла суд з приводу стягнення з Клесівської селищної ради до районного бюджету коштів у сумі 2815796,65грн. Також додав, що рішення не набрало чинності і цією публікацією зумовлює подавати на суд, про висвітлення неправдивої інформації або до інших дій. І попросив надалі висвітлювати інформацію, яка має відношення до органів влади, озвучувати і позицію іншої сторони, а не однобоко. Зазначив, що райдержадміністрація буде подавати апеляцію та продовжувати процес з цього питання, так як рішення першого суду не є основним. Звернувся голова адміністрації і до депутатів, які представляють Клесівську громаду і попросив сприяти у вирішенні питання щодо надання медичної субвенції районному бюджету на утримання Сарненської ЦРЛ Клесівською об’єднаною територіальною громадою.
        Очільник райдержадміністрації довів до відома усіх присутніх, що з 1 липня первинна ланка працює за новими правилами, сьогодні депутати районної ради прийняли остаточне рішення і відповідно буде зареєстроване комунальне некомерційне підприємство «Сарненський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Сарненської районної ради. Відтак Сарненський ЦПМСД працюватиме від кількості зареєстрованих декларацій і попросив депутатів правильно доводити інформацію до громади і роз’яснювати населенню, що декларації потрібно заключати.
        Ярослав Яковчук повідомив присутніх, що погоджено перелік доріг − це дороги обласного значення та районного значення, які будуть ремонтуватись в Сарненському районі, а саме: дорога М07 до села Чемерне - 7,5 млн. грн., дорога Яринівка-Цепцевичі – 5млн грн. та дорога М077 до села Тинне 2,643 млн.грн. Ці ремонтні роботи будуть розпочаті після того, як Департамент Архітектури та Будівництва проведе процедури закупівель. На цьому роботу сесії було завершено.
 
 
Організаційний відділ
районної ради

Додати коментар

  • Адреси Інтернет та e-mail будуть автоматично перетворені на лінки.
  • Дозволені теги HTML: <p> <a> <span> <div> <h1> <h2> <h3> <h4> <h6> <h6> <em> <map> <area> <hr> <br> <br /> <i> <strong> <b> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <table> <tr> <td> <img> <b> <u> <font> <del> <ins> <sub> <sup> <quote> <blockquote> <pre> <address> <code> <cite> <embed> <object> <strike> <caption> <table> <tbody>
  • Рядки і параграфи з нового рядка робляться автоматично.

Більше інформації про форматування

CAPTCHA - захист від спаму та роботів
Це питання служить для "відсіювання" автоматичних рекламних розсилок.
2 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.