Зустрічі керівників району з представниками громадських організацій Сарненщини стануть частішими

    Минулого тижня за ініціативою голови районної ради Руслана Серпенінова відбулось засідання круглого столу за участю представників більшості громадських організацій Сарненського району. За круглим столом говорили про реалізацію основних завдань програми соціально-економічного розвитку Сарненського району на 2018 рік та перспективу вирішення проблемних питань. Відкрив засідання голова районної ради. Він коротко проінформував присутніх про діяльність районної ради за період з листопада 2015 року по травень 2018 року. Назвав пріоритети у діяльності районної ради на наступні роки та на перспективу:  будівництво спортивного комплексу в Сарнах, що на вул. Я. Мудрого; сучасного критого плавального басейна; НВК «Загальноосвітній навчальний заклад - дошкільний навчальний заклад» у місті Сарни по вул. Курчатова (нововідведений мікрорайон «село Сарни»); Цепцевицької ЗОШ І-ІІІ ст.; Вирівської ЗОШ; Чабельської ЗОШ; завершення капітального ремонту ДНЗ у селі Мале Вербче; корегування ПКД по реконструкції придбаного приміщення під початкову школу с.Костянтинівка; будівництво водопроводу та каналізації до мікрорайону «село Сарни», ДНЗ села Кричильськ. 
     Після чого до обговорення проблемних питань життєдіяльності Сарненського району долучитися  представники громадських організацій. Першим порушили питання про необхідність відкриття залізничного переїзду в місті Сарни з вул. Соборна на вул. Вишнева (Бегми), у зв’язку з ремонтом шляхопроводу по вул. Суворова. На що голова районної ради повідомив: у липні минулого року районна рада зверталася до керівників ВП «Сарненська дистанція колії» регіональної філії «Львівська залізниця» ПАТ «Українська залізниця», ТОВ «Завод металевих виробів» та  у Сарненську міську раду щодо можливості відновлення повноцінної роботи залізничного переїзду в місті Сарни з вул. Соборна на вул. Вишнева. У відповіді ТОВ «Завод металевих виробів» зазначено, що вони не заперечують проти відновлення роботи цього залізничного переїзду. Однак, міська рада вжила недостатньо заходів для позитивного вирішення цього питання, адже відновлення роботи залізничного переїзду в місті Сарни, відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», – це, у першу чергу, компетенція міської ради. І районна рада і райдержадміністрація готові до співпраці з цього питання, про що неодноразово наголошувалося, зокрема 26 квітня ц.р. на пленарному засіданні 24 сесії районної ради. Також 10 травня районна рада звернулася до керівництва регіональної філії «Львівська залізниця» ПАТ «Українська залізниця» з проханням посприяти в позитивному вирішенні питання відновлення роботи цього залізничного переїзду в м. Сарни. З метою усунення значних незручностей для мешканців району та зняття соціальної напруги серед населення, районна рада також звернулася листом за допомогою до народного депутата України Сергія Євтушка.
    Руслан Серпенінов наголосив, що проведені переговори з директором ТОВ «Завод металевих виробів» Андрієм Кузнірським – вони готові сприяти відкриттю переїзду. Для позитивного вирішення питання потрібні активні дії міської ради. Голова ГО «Асоціація автомобільних перевізників Сарненщини» Леонід Копищик вніс пропозицію розробити для міських маршруток на період проведення ремонтних робіт приміський маршрут, оскільки нині об’їзд здійснюється через село Орлівка. Якщо будуть відповідні погодження, то міські маршрутки будуть їздити через село Орлівка. 
    Голова Сарненської районної ради профспілки працівників освіти і науки Раїса Болкуневич підтримала пропозицію підготувати звернення від громадських організацій Сарненського району у відповідні органи та установи з вимогами відновити роботу залізничного переїзду в м. Сарни з вул. Соборна на вул. Вишнева (Бегми). 
    Заступник голови Сарненської районної ради Організації ветеранів України Злата Стоноженко просила розглянути можливість фінансування з районного бюджету видатків на підтримку діяльності патронатної служби при Сарненській районній організації Товариства Червоного Хреста України. Також говорили про стан міських очисних споруд №2 по вул. Піонерській і на Дослідній станції та висловили незадоволення якістю питної води в місті.   
     Заступник голови правління Міжнародного благодійного фонду «Глорія» Володимир Хомич повідомив присутніх, що 7 травня відбувся круглий стіл за участі священиків усіх релігійних конфесій Сарненщини. Усі разом схвалили петицію та згодилися провести 20 травня в м. Сарни міжконфесійний захід, під час якого відбудеться хода за сімейні цінності, а також організатори підготували справжнє родинне свято і для дітей, і для їх батьків. 
      Помічник-консультант народного депутата України Сергія Євтушка Олексій Лавор наголосив, що в школах району потрібно ввести навчальний курс «Основи християнської етики» незалежно від конфесій. Нині предмет «християнська етика» за вибором викладають лише в 16 школах із 54-ох. Програма навчального курсу затверджена Міністерством освіти і науки та узгоджена із Національною радою Церков. Введення цього предмета не повинно призвести до міжконфесійних протистоянь, а навпаки буде формувати моральну свідомість і поведінку учнів.
     Голова районної ради наголосив, що всі порушені під час засідання проблемні питання, занотовані працівниками виконавчого апарату районної ради і будуть опрацьовані. У свою чергу представники громадських організацій запропонували частіше організовувати такі зустрічі для спільного обговорення проблемних питань життєдіяльності Сарненського району та шляхів їх вирішення. А Руслан Серпенінов – створити раду громадських організацій при районній раді, що дасть можливість частіше збиратися та обговорювати нагальні питання громад Сарненського району.
     –  Це піде лише на користь нашому району, –  підсумував голова районної ради.

 

 

                                                              Організаційний відділ районної ради

 

Додати коментар

  • Адреси Інтернет та e-mail будуть автоматично перетворені на лінки.
  • Дозволені теги HTML: <p> <a> <span> <div> <h1> <h2> <h3> <h4> <h6> <h6> <em> <map> <area> <hr> <br> <br /> <i> <strong> <b> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <table> <tr> <td> <img> <b> <u> <font> <del> <ins> <sub> <sup> <quote> <blockquote> <pre> <address> <code> <cite> <embed> <object> <strike> <caption> <table> <tbody>
  • Рядки і параграфи з нового рядка робляться автоматично.

Більше інформації про форматування

CAPTCHA - захист від спаму та роботів
Це питання служить для "відсіювання" автоматичних рекламних розсилок.
15 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.