Відбулось пленарне засідання позачергової двадцять четвертої сесії районної ради

     26 квітня ц.р., відповідно до розпорядження голови районної ради, відбулось пленарне засідання позачергової двадцять четвертої сесії районної ради, якому передували засідання постійних комісій. У комісіях депутати розглянули проекти рішень з профільних питань. Роботу ж розпочали традиційно – з привітань колег-депутатів, які відсвяткували день народження в міжсесійний період з 3 березня до 26 квітня. Під час затвердження порядку денного до основних питань за висновками постійних комісій було внесено ще 24. Усього обранці громад розглянули 33 питання і прийняли відповідні рішення ради. 
     Зокрема, внесли зміни до рішення районної ради від 20 листопада 2015 року № 08 «Про утворення, обрання складу та голів постійних комісій районної ради»: головою постійної комісії районної ради з питань освіти, культури і духовності, молодіжної політики, фізичної культури, спорту та туризму обрали депутата Ковальчука Романа Анатолійовича.
    Затвердили низку звітів про виконання районних програм, а саме:

-         військово-патріотичного виховання та підготовки молоді до служби в Збройних Силах України на 2015-2017 роки;
-         розвитку фізичної культури і спорту в Сарненському районі на 2014-2017 роки;
-         відпочинку та оздоровлення дітей на 2014 – 2017 роки;
-         розвитку культури Сарненського району на період до 2017 року;
-         зайнятості населення Сарненського району на період до 2017 року;
-         здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян та відшкодування пільг з оплати послуг зв’язку на 2016-2017 роки;
-         забезпечення молоді житлом на 2013-2017 роки;
-         створення та ведення містобудівного кадастру в Сарненському районі на 2013-2017 роки;
-         розвитку та збереження зелених насаджень Сарненського району на 2013-2017 роки;
-         розвитку малого і середнього підприємництва в Сарненському районі на 2015-2017 роки.
      Внесли зміни до вже діючих програм:
-         розвитку дорожнього господарства, утримання доріг загального користування місцевого значення Сарненського району на 2018 рік;
-         соціального захисту громадян «Турбота» на 2015 – 2018 роки;
-         «Ветеран» на 2014-2018 роки.
      Затвердили нові районні програми, зокрема:
-         охорони навколишнього природного середовища на 2018-2021 роки;
-         розвитку малого і середнього підприємництва у Сарненському районі на 2018 - 2020 роки;
-         оздоровлення та відпочинку дітей і розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, санаторіїв на період до 2022 року.
      У зв’язку з численними змінами, що вносилися до переліку об’єктів спільної власності територіальних громад Сарненського району, його затвердили в новій редакції.
     Заслухавши інформацію начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Світлани Коркош, на виконання рішення районної ради від 02.03.2018 року № 612 «Про затвердження Порядку конкурсного відбору на зайняття посад директора та педагогічних працівників комунальної установи «Сарненський інклюзивно-ресурсний центр» Сарненської районної ради»,  депутати призначили на посаду директора комунальної установи Людмилу Свінціонік строком на 3 роки.
     Також затвердили в новій редакції Статут комунального некомерційного підприємства «Сарненський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Сарненської районної ради.
    Розглянувши відповідний лист Сарненської райдержадміністрації, пропозиції керівників комунального закладу «Сарненська центральна районна лікарня» Сарненської районної ради, комунального закладу «Сарненська районна лікарня» Сарненської районної ради, комунального закладу «Степанська районна лікарня» Сарненської районної ради щодо покращення рівня надання медичної допомоги, відповідно до чинного законодавства України та Статутів зазначених комунальних закладів, з метою підвищення ефективності використання наявних фінансових, матеріально-технічних і кадрових ресурсів та покращення рівня надання медичної допомоги, обранці громад погодили план заходів щодо забезпечення раціонального і ефективного використання бюджетних коштів та удосконалення системи фінансування цих закладів охорони здоров’я Сарненського району, розроблений їхніми керівниками. Та погодили внесення змін до штатних розписів і структури зазначених комунальних закладів охорони здоров’я з 01 липня 2018 року.
    Розглянули низку земельних питань. Зокрема затвердили технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельної ділянки, яка перебуває в оренді товариства з додатковою відповідальністю «Шляхи Полісся», на території Вирівської сільської ради Сарненського району. Затвердили технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельної ділянки, яка передається в оренду терміном на 7 (сім) років шляхом продажу права оренди на земельних торгах (аукціоні), на території Немовицької сільської ради Сарненського району. Також затвердили технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельних ділянок за зверненнями приватних підприємців Наталії Бойко, Романа Городнюка,  громадян Анатолія Сєчки, Миколи Чумака.
     Враховуючи рішення Коростської сільської ради Сарненського району Рівненської області від 20.04.2018 № 242 «Про припинення права користування земельною ділянкою та передачу її у спільну власність територіальних громад Сарненського району в особі Сарненської районної ради Рівненської області», рішення Сарненської районної ради від 14.03.2013 № 569 «Про прийняття у спільну власність територіальних громад Сарненського району загальноосвітніх та позашкільного навчальних закладів», обранці громад вирішили прийняти із власності територіальної громади Коростської сільської ради земельну ділянку площею 5,2060 га для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти  у спільну власність територіальних громад Сарненського району в особі Сарненської районної ради.
    Депутати підтримали звернення громадських організацій Сарненського району (Сарненської районної організації Рівненського обласного об’єднання Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України», Сарненської районної організації ветеранів України, Сарненської районної спілки ветеранів Афганістану, Сарненського районного громадського об’єднання «Союз-Чорнобиль», районної ветеранської спілки учасників АТО Сарненщини) до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до законодавства України з питань здійснення видатків на соціальний захист та соціальне забезпечення із Державного бюджету України.
     Про зміни до районного бюджету доповіла начальник фінансового управління райдержадміністрації Олена Радько. Так, збільшили дохідну частину районного бюджету по власних доходах на 1490300 грн. Зокрема, 90192 грн  спрямували райдержадміністрації на виконання районних програм мобілізаційної підготовки та оборонної роботи; військово-патріотичного виховання та підготовки молоді до служби в Збройних Силах України; розвитку дорожнього господарства, утримання доріг загального користування місцевого значення Сарненського району. Відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації спрямували  936243 грн. З них 245000 грн передбачили на виконання районної програми відпочинку та оздоровлення дітей (забезпечення послугами оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої уваги та підтримки, шляхом надання грошової допомоги для компенсації вартості путівок на оздоровлення дітей) для надання іншої субвенції обласному бюджету; 62000 грн – на придбання будівельних матеріалів для поточного ремонту покрівлі Сарненської ЗОШ І-ІІ ст. №3 та 358482 грн – на капітальний ремонт котельні Тинненської ЗОШ І-ІІ ст.
      Управлінню праці та соціального захисту населення райдержадміністрації спрямували 363865 грн. Частина з них піде на виконання районних  програм:
- соціального захисту громадян “Турбота” (100000 грн. на виплату грошової допомоги);
- здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян та відшкодування пільг з оплати послуг зв’язку  (70000 грн);
- «Діти Сарненщини» (муковісцидоз – 50000 грн., епілепсія – 20000 грн., бульозний епідермоліз – 10000 грн);

- організації безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань (30000 грн).
      На надання інших субвенцій місцевим бюджетам передбачили 100000 грн (обласному бюджету на обслуговування осіб з обмеженими фізичними можливостями в Центрі комплексної реабілітації інвалідів – 25000 грн.; Вараському міському бюджету на обслуговування осіб з обмеженими фізичними можливостями в Центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів – 25000 грн; Кричильському сільському бюджету на придбання меблів для дошкільного навчального закладу «Сонечко» с. Кричильськ – 50000 грн).
    Субвенцію з місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету в сумі 915138 грн спрямували відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації для ЗОШ району.
     Субвенцію з місцевого бюджету за рахунок залишку коштів освітньої субвенції, що утворився на початок бюджетного періоду в сумі 3083628 грн, спрямували відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації на оснащення закладів загальної середньої освіти з поглибленим/профільним вивченням природних та математичних предметів та опорних шкіл засобами навчання, у тому числі кабінетами фізики, хімії, біології, географії, математики мультимедійними засобами навчання (595931 грн); придбання шкільних автобусів для Степанської ЗОШ І-ІІІст. (1200000 грн) та Цепцевицької ЗОШ І-ІІ ст. (744755 грн); придбання персонального комп’ютера/ноутбука та техніки для друкування, копіювання, сканування та ламінування з витратними матеріалами для початкової школи (542942 грн).
     Іншу субвенцію із спеціального фонду обласного бюджету в сумі 400000 грн спрямували Степанській селищній раді на капітальний ремонт (заміна вікон) ДНЗ №1 “Калинка” у смт.Степань (100000 грн); Коростській сільській раді на капітальний ремонт дошкільного навчального закладу в с.Мале Вербче (300000 грн).
     Районному бюджету затвердили інші субвенції з бюджетів місцевого самоврядування в сумі 1041560 грн. З них відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації спрямували 500000 грн. з бюджету Вирівської сільської ради на корегування проектно-кошторисної документації на будівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів на 400 учнівських місць у с.Вири. Управлінню праці та соціального захисту населення райдержадміністрації спрямували 412560 грн., зокрема на виконання районної програми «Діти Сарненщини» для забезпечення дітей хворих на фенілкетонурію спеціальними сумішами для лікувального харчування (205500 грн), забезпечення дітей хворих на епілепсію проти судомними препаратами (14500 грн) з бюджету Клесівської селищної ради.
     Врахували звернення відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації щодо здійснення перерозподілу бюджетних призначень за рахунок залишку освітньої субвенції, а саме: 600000 грн спрямували для Цепцевицької ЗОШ І-ІІІ ст. на придбання шкільного автобуса.
    Повернули залишок коштів, що надійшли до районного бюджету від Немовицької сільської ради у вигляді субвенції, на утримання закладів освіти, культури, охорони здоров’я Немовицької об’єднаної територіальної громади. 
      Підтримали депутатський запит депутата районної ради Ніни Жилки щодо проведення ямкового ремонту автомобільної дороги сполученням Сарни-Карасин Сарненського району.
      У «Різному» говорили про нагальні проблеми і шляхи їх вирішення. Голова райдержадміністрації Ярослав Яковчук повідомив, що в Сарненському районі буде реалізовуватись проект за рахунок коштів дорожнього фонду. Це дорога від траси М-07 до села Чемерне протяжністю 5,8 км. На ці роботи з дорожнього фонду буде виділено 13,2 млн грн. Кошторисна вартість проекту становить 16,7 млн грн. Розробили вже п’ять проектів, усі подали в управління капітального будівництва ОДА. При виділенні додаткового ресурсу ці проекти будуть реалізовуватись у порядку черговості. Голова райдержадміністрації просив депутатів з розумінням ставитись до прийнятих рішень, особливо, які стосуються внесення змін до районного бюджету. Зокрема говорив про необхідність підготовки навчальних закладів до проведення ЗНО, на що були виділені кошти з районного бюджету. Ярослав Яковчук також попросив представника міської ради прокоментувати чутки про продаж земельної ділянки ТОВ «Ринок». Отримавши підтвердження від першого заступника міського голови Віктора Хомича, голова райдержадміністрації наголосив, що відповідне звернення депутата райради Анатолія Рудковського буде направлено в компетентні органи для надання оцінки діям депутатського корпусу міської ради і міського голови.
     Депутат районної ради Анатолій Босюк говорив, що великою проблемою для шкіл району є відсутність парт. Це стосується і сіл Довге, Чемерне. Вичерпну відповідь депутату надав голова районної ради Руслан Серпенінов: постанова КМУ про використання коштів освітньої субвенції не передбачає закупівлю парт за ці кошти. Голова ради запропонував зауваження депутата оформити протокольним дорученням і спрямувати його в райдержадміністрацію для розгляду.
     Депутат Василь Пилипенко просив прокоментувати ситуацію з медичною галуззю району, адже фінансовим ресурсом на заробітну плату галузь забезпечена лише на 8,5 місяців. Голова райдержадміністрації Ярослав Яковчук наголосив, що питання є доречним, і депутати знають, яка сума медичної субвенції передбачена району, і яку солідарну частку внесла Клесівська ОТГ на утримання ЦРЛ. Питання опрацьовується, райдержадміністрація і районна рада тримають його на контролі і чітко бачать вихід із ситуації. Потрібно врахувати, що з 1 липня первинна ланка працює за новими правилами: до 1 травня пацієнти мали підписати декларацію з лікарем. Відповідно до підписаної декларації (лише за наявності таких декларацій лікарю буде нараховуватись заробітна плата) на 1 пацієнта буде нараховуватись 380 грн плюс додатково 230 грн за результатами діяльності. Усе буде залежати від того, як спрацює первинна ланка, як наберуть пацієнтів. Якщо вони цього не зроблять, вони не зможуть утримувати той персонал, який є на сьогодні. А вони вже є автономними закладами, де керівник сам особисто формує штатний розпис, набирає персонал, тому відповідальність за заклад нестиме його керівництво. Така сама ситуація чекає з 1 січня 2020 і заклади вторинного рівня. Сьогодні ми зробили перший крок, щоб зменшити цю бюджетну дірку: прийняли рішення по трьох медичних закладах вторинного рівня виключно за пропозиціями головних лікарів. Ми змушені робити ці кроки, адже не знаємо який буде розмір стабілізаційної дотації. Вона буде в жовтні-листопаді. Але в будь-якому випадку її буде недостатньо. Минулого року ми змушені були додатково виділити з районного бюджету понад 20 млн. грн. на медичну галузь. Цьогоріч цифра буде не менша.
     Депутат Павло Гольонко поцікавився, чи буде відновлено харчування у школах до закінчення навчального року? Голова райдержадміністрації прокоментував ситуацію щодо харчування дітей і назвав найбільш реальну дату його відновлення – це 1 вересня.
     Виступив перед обранцями громад і народний депутат України Сергій Євтушок, який взяв участь у роботі сесії. Сергій Миколайович наголосив, що 26 квітня – це сумна дата для України, тому маємо згадати про всіх, хто віддав своє життя за наше майбутнє. І подякував ліквідаторам за подвиг. Народний депутат прокоментував роботу Верховної Ради України за останні пленарні тижні. Поділився думками з приводу нових законопроектів, зокрема про грошову компенсацію витрат на харчування школярів, жителів забруднених зон. Чинним законодавством передбачено безкоштовне харчування дітей. Цю послугу хочуть монетизувати. Законопроект проголосовано у першому читанні, представники «Батьківщини» за нього не голосували. На думку нардепа, у школі має працювати їдальня, дітей мають харчувати безкоштовно.
     Зачіпалось питання будівництва доріг. З 1 січня 2018 почав діяти державний дорожній фонд України. Верховна Рада схвалила створення Дорожнього фонду в листопаді 2016 року. Сергій Євтушок є співавтором цього закону. 47 млрд грн буде розподілено для утримання, проведення капітального, поточного ремонту доріг на території України, у томи числі на безпеку руху. У законі прописано: 60 % – на дороги державного значення, 35 % – на комунальні дороги і 5 % – на безпеку руху. Виділяти кошти на безпеку руху – пропозиція Сергія Євтушка. Адже щодня на дорогах України гине 12 людей.
     Говорив народний депутат і про об’єднані територіальні громади, про переваги такого об’єднання. Такі громади мають бути створені в Сарненському районі. Процес пішов, поки що він добровільний. Сергій Євтушок подякував районному керівництву, подякував громаді за те, що Сарненський район живе і розвивається. І наголосив, що і надалі працює у напрямку отримання додаткових коштів з державного бюджету на соціально-економічний розвиток району.
    Голова районної ради подякував народному депутату України Сергію Євтушку за підтримку і співпрацю. Дякуючи народному депутату, у 2017-му районний бюджет загалом отримав 9,2 млн. субвенції з державного бюджету для соціально-економічного розвитку  Сарненського району.
    Також голова районної ради говорив про необхідність спільно з райдержадміністрацією, міською радою вирішити питання відкриття залізничного переїзду в місті Сарни з вул. Соборна на вул. Бегми, у зв’язку з ремонтом  шляхопроводу по вул. Суворова.  А також повідомив про домовленість з головним лікарем КЗ «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Андрієм Бортніком щодо тимчасового базування бригади Сарненської станції екстреної (швидкої) медичної допомоги на базі КЗ «Сарненська районна лікарня» (колишня залізнична).
      На цьому роботу сесії було завершено.

                                                                
 

                                                              Організаційний відділ районної ради

 

Додати коментар

  • Адреси Інтернет та e-mail будуть автоматично перетворені на лінки.
  • Дозволені теги HTML: <p> <a> <span> <div> <h1> <h2> <h3> <h4> <h6> <h6> <em> <map> <area> <hr> <br> <br /> <i> <strong> <b> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <table> <tr> <td> <img> <b> <u> <font> <del> <ins> <sub> <sup> <quote> <blockquote> <pre> <address> <code> <cite> <embed> <object> <strike> <caption> <table> <tbody>
  • Рядки і параграфи з нового рядка робляться автоматично.

Більше інформації про форматування

CAPTCHA - захист від спаму та роботів
Це питання служить для "відсіювання" автоматичних рекламних розсилок.
19 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.