Основні положення звіту голови Сарненської районної ради про свою діяльність за період з січня 2017 року по січень 2018 року

                                                             Основні положення звіту голови Сарненської районної ради про свою діяльність 
                                             за період з січня 2017 року по січень 2018 року на пленарному засіданні 22-ї сесії районної ради 
                                                                            сьомого скликання 9 лютого 2018 року  
  

   Минув другий рік діяльності Сарненської районної ради сьомого скликання. Переконаний, що звітування є реальним демократичним механізмом відкритості місцевої влади, дає можливість проаналізувати, що вдалося зробити і над вирішенням яких проблем необхідно працювати. Тож вношу на Ваш розгляд звіт про свою діяльність за період з січня 2017 по січень 2018 років.
   Коротко характеризуючи роботу районної ради, також зазначу, що вищий представницький орган району працював стабільно і послідовно, забезпечуючи розвиток району за пріоритетними напрямками, вирішуючи поточні питання життя громадян та місцевих громад. Нині у найвищому представницькому органі Сарненщини продовжують працювати представники шести політичних сил. За звітний період відбулися зміни у складі  депутатського корпусу. Згідно з рішенням 17 сесії районної ради 1 депутат достроково припинив свої повноваження за особистою заявою про складення ним депутатських повноважень за станом здоров’я. Натомість відповідно до постанов районної виборчої комісії депутатом Сарненської районної ради VII скликання зареєстрований Колоїзд Олег Володимирович. 
    На мою думку, другий рік діяльності районної ради сьомого скликання став логічним продовженням позитивних напрацювань першого. Так, у звітному періоді свою роботу продовжили 6 постійних комісій і президія районної ради. Найбільша увага приділяється питанням підготовки й організації проведення сесій і засідань постійних комісій. 
    Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» проекти рішень заздалегідь розміщуються на сайті районної ради та попередньо вивчаються та обговорюються на засіданнях постійних комісій. Також на сайті розміщуються протоколи засідань, висновки, рекомендації постійних комісій  та протоколи сесій районної ради. Районна рада чітко виконує вимоги Закону України «Про внесення зміни до статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо поіменних голосувань» у нас встановлена електронна система голосування. Результати поіменного голосування оприлюднюються в день голосування на офіційному веб-сайті районної ради відповідно до діючого законодавства та Регламенту районної ради. Усі рішення районної ради також обов’язково розміщуються на веб-сайті після завершення сесій.
    За звітний період провели десять сесій, з них – 9 позачергових, на яких прийняли 210 рішень. Упродовж звітного періоду затвердили 14 нових районних програм, що стосуються розвитку різних галузей, зокрема освіти, охорони здоров’я, соціального захисту населення, внесли зміни до вже діючих. До прикладу, затвердили такі нові програми як «Цукровий діабет» на 2017-2020 роки; «Забезпечення пільгового проїзду учнів до місця навчання і додому» на 2018 рік; організації безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань на 2018 рік; соціально-правового захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, на 2018 - 2020 роки; здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян та відшкодування пільг з оплати послуг зв’язку на 2018-2019 роки; створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю на 2017-2021 роки; розвитку фізичної культури і спорту в Сарненському районі на 2018 – 2020 роки; підтримки та розвитку сільського господарства Сарненського району на 2017-2020 роки; розвитку транскордонного співробітництва на 2017-2020 роки та інші.
     Внесли зміни до вже діючих програм: соціального захисту громадян «Турбота»; «Ветеран»; соціального захисту учасників антитерористичної операції; забезпечення мобілізаційної підготовки та оборонної роботи в Сарненському районі; Комплексної програми профілактики правопорушень та боротьби із злочинністю; «Діти Сарненщини»; відпочинку та оздоровлення дітей;  розвитку фізичної культури і спорту в Сарненському районі; розвитку та збереження архівних фондів Сарненського району; створення місцевого та об’єктових фондів матеріально-технічних резервів для запобігання, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру; розвитку освіти Сарненського району та інших програм. У 2017 році на виконання районних програм з районного бюджету всього спрямували понад 6 мільйонів гривень.     
    Упродовж звітного періоду затверджено 19 технічних документацій з нормативної грошової оцінки земельних ділянок. Приймались рішення про надання в постійне користування земельних ділянок загальноосвітнім та позашкільним навчальним закладам, комунальному закладу «Сарненський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Сарненської районної ради. 
     Упродовж звітного періоду прийнято 5 звернень депутатів Сарненської районної ради до органів і посадових осіб державного рівня. Так, у 2017 році були прийняті звернення:
-   до Президента України П.Порошенка, Голови Верховної Ради України А.Парубія та Прем'єр-міністра України В.Гройсмана щодо припинення торгівлі з тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей;
-   до Кабінету Міністрів України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства освіти і науки України щодо передачі в постійне користування державному професійно-технічному навчальному закладу «Сарненський професійний аграрний ліцей» адміністративного приміщення, яке розташоване за адресою: вул. Демократична, 13, м. Сарни Рівненської області;
-   до Верховної Ради  України   та  Кабінету   Міністрів України щодо необхідності внесення змін до окремих законодавчих актів у сфері лісового господарства. Адже депутати районної ради та громадськість району стурбовані масовим всиханням соснових насаджень, які впродовж останніх трьох років стали потенційно більш уразливими щодо комплексу шкідників і хвороб;
-   до Кабінету Міністрів України, Прем'єр-міністра України В. Гройсмана щодо невиконання Клесівською об’єднаною територіальною громадою Сарненського району Рівненської області вимог   постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 №1007. А саме просили вжити відповідні заходи для забезпечення безумовного виконання Клесівською ОТГ вимог цієї постанови щодо перерахунку до районного бюджету Сарненського району коштів медичної субвенції в обсязі не менше 60% обсягу субвенції, передбаченої для Клесівської ОТГ, на утримання комунального закладу «Сарненська центральна районна лікарня» Сарненської районної ради;
-   до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо збереження цілісності лісогосподарської галузі. Лісове господарство – стратегічно важлива галузь для Сарненського району, де ліси мають не лише екологічне, соціальне, а й господарське значення.
      Та головне в роботі ради – не кількість прийнятих рішень, а те, як вони виконуються. Тож важливим напрямком роботи виконавчого апарату ради є здійснення контролю за виконанням рішень районної ради. Загалом на сьогодні на контролі перебуває 67 програм розвитку району і 358 рішень районної ради. На пленарних засіданнях у 2017 році було оголошено й підтримано рішенням ради 20 депутатських запитів. На контролі перебуває 16 депутатських запитів, 4 запити за результатами розгляду знято з контролю.
     Депутати у своїх запитах піднімали питання щодо ремонту доріг; будівництва і ремонту дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів; несанкціонованого вивозу сміття; виплат надбавок за престижність працівникам дошкільних навчальних закладів; будівництва і ремонту внутрішніх вбиралень у загальноосвітніх навчальних закладах; компенсаційних виплат громадянам за тверде паливо та інші.
    Також на пленарних засіданнях депутати, присутні мають можливість висловлювати свої критичні зауваження та пропозиції, для вирішення яких приймаються відповідні протокольні доручення. Найчастіше депутати озвучували проблеми щодо стану доріг, медичного обслуговування, земельних питань та ін.
     Усього за звітний період прийнято й направлено виконавцям 14 протокольних доручень та 8 листів із зауваженнями та пропозиціями. Постійно заслуховуються інформації про хід їх виконання. Частину доручень вирішено позитивно, інші перебувають на контролі районної ради.       
     Важливою складовою роботи районної ради є діяльність постійних комісій районної ради. Упродовж звітного періоду продовжували плідно працювали 6 постійних комісій. Як показала практика, левова частка роботи з розгляду питань відбувається саме на засіданнях постійних комісій. Саме там опрацьовуються проекти рішень і програм, готуються відповідні висновки, рекомендації з усіх питань, які потім виносяться на розгляд сесії, здійснюється контроль за їх виконанням.
      Незважаючи на те, що районна рада і райдержадміністрація – це різні гілки влади, для людей – влада єдина. Тому зусилля її мають бути і спрямовані на конструктивну результативну співпрацю задля сталого розвитку територіальних громад та задоволення потреб громадян. Саме спільна робота з органами виконавчої влади, депутатами різних рівнів, керівниками підприємств і установ, політичними й громадськими організаціями, територіальними громадами забезпечує позитивні результати. Зокрема зазначу, що у 2017 році робили все можливе для забезпечення надійного функціонування галузей освіти, охорони здоров’я та культури, зміцнення матеріально-технічної бази їх закладів. Як результат належної співпраці, другий рік поспіль Сарненський район займає 1 місце серед районів області та міст обласного значення за показниками соціально-економічного розвитку. 
    Незважаючи на значне недофінансування галузі медицини з державного бюджету, вдалося зберегти всі заклади охорони здоров’я. Кошти, які були потрібні, щоб забезпечити повноцінне функціонування закладів медицини району, упродовж багатьох років районна влада перекривала за рахунок коштів районного бюджету. Не став винятком і 2017, тому майже все перевиконання районного бюджету пішло на медичну галузь району. Усього минулого року на галузь медицини з районного бюджету додатково було виділено 21,8 млн грн, з них на оплату праці з нарахуваннями медичним працівникам – 15,4 млн грн. Ситуація ускладнюється ще й тим, що Клесівська об’єднана територіальна громада передбачила медичну субвенцію районному бюджету на утримання Сарненської ЦРЛ, яка надає вторинну медичну допомогу жителям Клесівської селищної ради, у недостатньому обсязі.
     Незважаючи на те, що відповідно до чинного законодавства фінансування гемодіалізу здійснюється за рахунок коштів обласного бюджету, уже другий рік поспіль для громадян району, які потребують цієї процедури, виділяють грошову допомогу з районного бюджету. Так, у 2017 році на 17-ій сесії районної ради вкотре внесли зміни до Програми соціального захисту громадян «Турбота», передбачивши грошову допомогу в сумі 99 тис грн одинадцяти громадянам Сарненщини для проходження сеансів гемодіалізу (по 9 тис грн кожному).             Відповідно до Програми розвитку фізичної культури і спорту в Сарненському районі на Сарненщині продовжується будівництво спортивного комплексу з трибунами на 700 посадочних місць у Сарнах, що на вул. Я. Мудрого. Він матиме баскетбольне, волейбольне та міні-футбольне поля, що дасть змогу приймати змагання й міжнародного рівня. За кошти районного бюджету вже виготовлено ПКД та проведена державна експертиза на будівництво сучасного критого басейна (це вже перспектива 2018-2019 років).
     Спільно з райдержадміністрацією узгоджено питання та розпочато проектування школи-сад у місті Сарни по вул. Курчатова (нововідведений мікрорайон «село Сарни»). Розроблені проектні пропозиції будівництва НВК «Загальноосвітній навчальний заклад - дошкільний навчальний заклад» у колишньому селі Сарни, в якому буде розміщено садочок на 10 груп і школа на 22 паралельних класи.
      Продовжується реконструкція Сарненської дитячої музичної школи, яка уже на завершальній стадії. Розпочато будівництво нового приміщення Цепцевицької ЗОШ І-ІІІ ст. Рішення про будівництво нової школи в Цепцевичах приймали ще влітку 2014 року на нараді, яку проводив Сергій Євтушок, на той час голова райдержадміністрації, спільно з депутатами районної ради 6 скликання. Це буде сучасний освітній заклад європейського зразка, де навчатиметься 820 дітей. Загалом кошторисна вартість новобудови становить 81 мільйон гривень. Нині у селі Цепцевичі діти навчаються у три зміни, а кількість учнів з кожним роком  збільшується. Тож селу вкрай потрібне нове приміщення школи.
      Завершені роботи з проектування школи в селі Чабель на 280 учнів, тож є сподівання, що у 2018-у розпочнемо її будувати. У перспективних планах – будівництво нової школи в селі Вири. Розпочато капітальний ремонт ДНЗ у селі Мале Вербче.        
     Важливим напрямком діяльності органів виконавчої влади й органів місцевого самоврядування був і залишається розвиток міжнародної та міжрегіональної співпраці та впровадження нових інвестиційних проектів. Так, на завершальній стадії реалізація інвестиційного проекту щодо будівництва лісопереробного комбінату поблизу села Немовичі. На  цьому об’єкті вже розпочаті будівельні роботи. Працюватимуть на підприємстві 75 фахівців, а оскільки власники найматимуть суб’єктів господарювання, які здійснюватимуть доставку й відправлення лісу, то буде створено ще до 300 окремих непрямих робочих місць. 
      Шостий місяць працює підприємство «Морган-Сарни-партнер». Рішенням районної ради в оренду підприємству надали частину приміщень стадіону «Мрія», які не використовувались більше 20 років і були в занедбаному стані. Це підприємство як незалежна юридична особа зареєстровано в Сарнах. На підприємстві працює 45 працівників, середня заробітна плата уже сягнула 6 тис.грн. Реалізація цього інвестиційного проекту продовжується. Саме на залучення інвестицій у район потрібно звернути особливу увагу, адже це не тільки створення нових робочих місць, але й наповнення бюджету.
     У жовтні 2017 Верховна Рада дала старт медичній реформі, остаточно ухваливши закон «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів». Сарненський район також не стоїть осторонь цих процесів. У Рівненській області створено 3 госпітальних округи – у Рівному, Дубні й Сарнах.  У Сарнах першими створили госпітальну раду. У червні минулого року на сесії районної ради, керуючись чинними нормативними документами, прийняли відповідне рішення «Про делегування представників Сарненського району  у склад Госпітальної ради Сарненського госпітального округу», обрали голову Госпітальної ради. Від того, що центр госпітального округу буде в Сарнах, місто і район виграє, бо матимемо лікарню інтенсивної допомоги, яка, сподіваємось, як обіцяв КМУ, відповідатиме всім сучасним вимогам. 
      Крім того, буде в Сарнах і кардіологічний центр. Проект буде втілюватися у життя за рахунок коштів Світового банку. 
     Продовжується робота  над впровадженням ще одного проекту Світового банку – реконструкція 5 амбулаторій району: у Великому Вербчому, Тутовичах, Любиковичах, Чудлі й Зносичах. Це будуть сучасні медичні заклади з відповідним обладнанням, де надаватимуть якісні медичні послуги.
      Дбають обранці громад і про розвиток шкільної мережі району. На сьогодні  у районі функціонують 54 загальноосвітні школи. Враховуючи подання відділу освіти райдержадміністрації, районна рада ухвалила рішення про створення опорного закладу «Степанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Сарненської районної ради Рівненської області (має 4 філії – у Трудах, Дворці, Мельниці та Калинівці). І, як показує досвід (на опорну школу в Степані вже виділили 3 млн грн), такі опорні заклади фінансуються краще.
     Одним із пріоритетних напрямків державної політики в галузі освіти є запровадження інклюзивного навчання, що реалізує право на рівний доступ до якісної освіти дітей із особливими освітніми потребами. Тож і на Сарненщині дітей, які навчалися на індивідуальній формі, максимально переводимо на інклюзивну. Так, торік у грудні, з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, у тому числі у професійно-технічних навчальних закладах, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини з особливими освітніми потребами, надання їм психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводження, обранці громад ухвалили рішення «Про створення комунальної установи «Сарненський інклюзивно-ресурсний центр» Сарненської районної ради Рівненської області».
    Значну увагу районна рада  приділяє й розвитку фізичної культури та спорту краю. Постійно фінансово підтримується з районного бюджету профспілкові, громадські організації, спортивні клуби та федерації, що здійснюють реалізацію фізичної культури та спорту в районі. На сесіях районної ради виділяли кошти на виконання програми розвитку фізичної культури і спорту, а саме: для фінансової підтримки районних федерацій футболу, баскетболу, волейболу, шахів, СК «Гладіатор», СК «Берсек», греко-римської боротьби, БК «Маяк», БК «Сарни»; відділу освіти, молоді та спорту на придбання спортивного інвентарю, обладнання та кубків; виділяли кошти на проведення районних змагань з різних видів спорту та участі команд, спортсменів Сарненського району в обласних і Всеукраїнських змаганнях.
     Не забувають депутати і про розвиток дошкільної освіти та підтримують галузь культури. Упродовж року надавалась допомога у вигляді субвенцій місцевим бюджетам, зокрема на утримання дошкільних навчальних закладів та закладів культури у розмірі 42,5 млн грн, у тому числі й на заробітну плату.
    Одним з найважливіших завдань для  районної ради було і є надання підтримки тим жителям нашого району, які були мобілізовані до лав Збройних сил України, учасникам Антитерористичної операції на Сході України, їх сім’ям. Нині захист Вітчизни став справою всіх українців. Представники громадських організацій, територіальних громад Сарненщини, волонтери продовжують активну роботу з організації збору та відправки всього необхідного для військовослужбовців, які захищають незалежність України в зоні проведення АТО. Жителі району допомагають воїнам коштами, теплими речами, медикаментами, продуктами харчування. Особливо хочеться відзначити діяльність волонтерського центру «Сарни», який  уже четвертий рік успішно допомагає нашим воїнам тримати оборону. Дякую сільським і селищним радам, які є в цьому напрямку організаторами роботи на селі. З метою забезпечення медичного, соціального захисту, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції у 2015 році районною радою було затверджено районну програму соціального захисту учасників антитерористичної операції на 2015-2018 роки. Розуміючи важливість цього напрямку роботи, будемо і надалі підтримувати Збройні сили України, правоохоронні органи у справі захисту національних та територіальних інтересів держави. З цією метою схвалені та реалізуються Програма забезпечення мобілізаційної підготовки та оборонної роботи в Сарненському районі; Комплексна програма профілактики правопорушень та боротьби із злочинністю.  
     У своїй роботі районна рада особливу увагу приділяла дотриманню вимог статті 40 Конституції України, яка гарантує всім громадянам право направляти індивідуальні та колективні звернення, або особисто звертатись до органів місцевого самоврядування, посадових осіб цих органів, які зобов’язані розглянути їх і дати обґрунтовану відповідь у встановлений  законом термін. Звернення громадян розглядаються об’єктивно, всебічно і вчасно, відповідно до вимог чинного законодавства України.
     За час перебування на посаді голови районної ради здійснив багато робочих поїздок у села району, знайшов час для спілкування з кожним, хто приходив на зустрічі та особисті прийоми. У 2017 році провів особистий прийом громадян за місцем проживання у 7 місцевих радах (Любиковицька, Стрільська, Коростська, Костянтинівська, Кричильська, Люхчанська, Немовицька). Так, під час проведення виїзного прийому у Кричильській сільській раді батьки дошкільнят звернулися з проханням виділити з районного бюджету кошти на придбання обладнання та інвентарю для дошкільного навчального закладу «Сонечко» с. Кричильськ. На сесії районної ради, що відбулась у листопаді минулого року, Кричильській сільській раді виділили 200000 гривень на закупівлю меблів у дошкільний заклад, який планується відкрити у березні 2018 року.
      Активно підтримував і підтримую проведення реформування місцевого самоврядування. З тим, щоб передати не лише повноваження на місця, а й фінансові інструменти для реалізації цих повноважень, чітко розмежувати повноваження між органами місцевого самоврядування й органами виконавчої влади за принципом субсидіарності, визначити механізми відповідальності органів місцевого самоврядування перед виборцями і перед державою.
     Нині на Сарненщині функціонує дві ОТГ. Маю надію, що держава надасть новоутвореним територіальним громадам великий обсяг повноважень, з одного боку, а з другого – фінансовий ресурс для їх реалізації. І, найголовніше, допоможе органам місцевого самоврядування подолати ті проблеми територіальних громад, які вони без сторонньої фінансової допомоги розв’язати не мають змоги, а це – будівництво доріг, соціальної та інженерної інфраструктури. Моя позиція зводиться до того, щоб в результаті децентралізації об’єднані громади були економічно спроможними і люди відчули переваги такого об’єднання. Сильна громада – сильна держава.
      Пріоритетами у діяльності районної ради у 2018 році вважаю: будівництво спортивного комплексу  в Сарнах, що на вул. Я. Мудрого; сучасного критого плавального басейна; НВК «Загальноосвітній навчальний заклад - дошкільний навчальний заклад» у місті Сарни по вул. Курчатова (нововідведений мікрорайон «село Сарни»); Цепцевицької ЗОШ І-ІІІ ст.; Чабельської ЗОШ; завершення капітального ремонту ДНЗ у селі Мале Вербче; корегування ПКД по реконструкції придбаного приміщення під початкову школу с.Костянтинівка; будівництво водопроводу та каналізації до мікрорайону «село Сарни».
      Мені сьогодні приємно відмітити, що між виконавчим апаратом районної ради, постійними депутатськими комісіями, районною державною адміністрацією, органами самоврядування на місцях, депутатами Верховної й обласної ради є взаєморозуміння та співпраця. Я дякую всім за розуміння і підтримку. Завершуючи звіт, я хочу подякувати депутатам районної ради, міському, сільським, селищним головам, установам і організаціям, усім тим, хто приклав своїх зусиль для забезпечення злагодженої роботи районної ради, підвищуючи тим самим авторитет органів місцевого самоврядування. 
     Щиро дякую голові райдержадміністрації Ярославу Яковчуку, народному депутату України Сергію Євтушку за плідну співпрацю. Я щиро дякую громаді Сарненщини за довіру, розуміння спільних проблем, підтримку наших починань, допомогу Збройним силам України і учасникам АТО.
     Переконаний, що районна рада за два роки своєї роботи вже довела свою дієздатність, компетентність та професіоналізм і надалі буде відкритою для пропозицій щодо вирішення питань, які віднесені до її компетенції, готова до співпраці з усіма гілками влади, громадськими організаціями і окремими громадянами з питань розвитку Сарненського району. Закликаю всіх і надалі працювати з повною віддачею сил на благо територіальних громад району, бажаю, щоб справи кожного зміцнювали впевненість людей у нашій спільній відповідальності за стан справ у  районі. 

 

Голова районної ради                                                                  Р.П. Серпенінов

 

Додати коментар

  • Адреси Інтернет та e-mail будуть автоматично перетворені на лінки.
  • Дозволені теги HTML: <p> <a> <span> <div> <h1> <h2> <h3> <h4> <h6> <h6> <em> <map> <area> <hr> <br> <br /> <i> <strong> <b> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <table> <tr> <td> <img> <b> <u> <font> <del> <ins> <sub> <sup> <quote> <blockquote> <pre> <address> <code> <cite> <embed> <object> <strike> <caption> <table> <tbody>
  • Рядки і параграфи з нового рядка робляться автоматично.

Більше інформації про форматування

CAPTCHA - захист від спаму та роботів
Це питання служить для "відсіювання" автоматичних рекламних розсилок.
1 + 10 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.