Відбулось пленарне засідання позачергової двадцять третьої сесії районної ради

    2 березня ц.р. відповідно до розпорядження голови районної ради від 26 лютого ц.р. № 09 відбулось пленарне засідання позачергової двадцять третьої сесії районної ради. Сесію було скликано за ініціативою голови районної ради Руслана Серпенінова на звернення Немовицької сільської ради про передачу із спільної власності територіальних громад Сарненського району у власність Немовицької сільської ради Сарненського району Рівненської області закладів культури, освіти, медицини. 
    Перед початком роботи сесії відбулись засідання постійних комісій районної ради, на яких депутати розглянули проекти рішень з  профільних питань. Роботу ж сесії розпочали традиційно – з привітань колег-депутатів, які відсвяткували день народження в міжсесійний період з  10 лютого по 2 березня. Під час затвердження порядку денного до основних питань за висновками постійних комісій було внесено ще 6. Усього обранці громад розглянули 10 питань і прийняли відповідні рішення ради. 
    Зокрема, розглянувши звернення Немовицької сільської ради та подання Сарненської районної державної адміністрації, у зв’язку з утворенням Немовицької об’єднаної територіальної громади, обранці громад прийняли рішення про передачу із спільної власності територіальних громад Сарненського району у власність Немовицької сільської ради закладів культури, загальноосвітніх навчальних закладів та структурних підрозділів комунального закладу «Сарненський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Сарненської районної ради. Так, у комунальну власність Немовицької сільської ради передали публічну бібліотеку села Немовичі, вул Центральна, 6; публічно-шкільну бібліотеку села Катеринівка, вул. Ткача, 40; публічну бібліотеку села Зносичі, вул. Центральна, 103; публічну бібліотеку села Тинне, вул. Українська, 1.
    Із спільної власності територіальних громад Сарненського району у власність Немовицької сільської ради передали Немовицьку загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів Сарненської районної ради, Зносицьку загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів Сарненської районної ради, Тинненську загальноосвітню школу І ступеня Сарненської районної ради, Тинненську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів Сарненської районної ради, Катеринівську загальноосвітню школу І ступеня Сарненської районної ради, разом з майновими комплексами, основними засобами, фондами та матеріальними цінностями.
     Також безоплатно передали із спільної власності територіальних громад Сарненського району у власність Немовицької сільської ради структурні підрозділи комунального закладу «Сарненський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Сарненської районної ради з майновими комплексами, основними засобами, фондами та матеріальними цінностями, які перебувають на балансі комунального закладу, а саме: амбулаторію загальної практики сімейної медицини Немовицької дільниці, вул. Центральна, 11 с. Немовичі; амбулаторію загальної практики сімейної медицини Тинненської дільниці, вул. Українська, 31 с. Тинне; фельдшерсько-акушерський пункт с. Зносичі, вул. Центральна, 99; фельдшерсько-акушерський пункт с. Гута-Перейма, вул. Лісна; фельдшерсько-акушерський пункт с. Заріка, вул. Зелена, 1; фельдшерсько-акушерський пункт с. Катеринівка, вул. Лісна, 7.
    Разом із передачею цих закладів і майна, після підписання актів приймання-передачі, будуть повернуті кошти, що надійшли до районного бюджету від Немовицької ОТГ у вигляді субвенції на утримання вищезазначених закладів. Наскільки швидко все це відбудеться, залежить від оперативності дій Немовицької громади. 
     Затвердили нову районну програму «Керівництво та управління у сфері проведення місцевих виборів» на 2018 рік.
     Затвердили Порядок конкурсного відбору на зайняття посад директора та педагогічних працівників комунальної установи «Сарненський інклюзивно-ресурсний центр» Сарненської районної ради.
     Розглянувши лист Сарненської районної державної адміністрації, з метою забезпечення належного функціонування загальноосвітніх навчальних закладів, прийняли рішення «Про передачу з балансу відділу освіти, молоді та спорту Сарненської райдержадміністрації на баланс загальноосвітніх навчальних закладів району майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад району».
    Проаналізували ситуацію, яка склалася в Сарненському районі з фінансуванням медичної галузі, зокрема комунального закладу «Сарненська центральна районна лікарня» Сарненської районної ради. Заслухали думку профільної постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, яка за наслідками розгляду листа комунального закладу «Сарненська центральна районна лікарня» Сарненської районної ради від 29.01.2018 №вих.104/01-11/18 й ініціювала розгляд питання «Про звернення депутатів Сарненської районної ради до Кабінету Міністрів України щодо невиконання Клесівською селищною радою Сарненського району Рівненської області вимог чинного законодавства України в частині розподілу коштів медичної субвенції з державного бюджету». Виступили з цього приводу і голова райдержадміністрації Ярослав Яковчук, і голова районної ради Руслан Серпенінов. Заслухали й думку Клесівського селищного голови Василя Гриника.
    Голова райдержадміністрації наголосив, що Клесівська об’єднана територіальна громада фактично усунулася від співфінансування центральної районної лікарні. У той час, коли медицина Клесівської громади забезпечена в повній мірі матеріально-фінансовим ресурсом, працівники КЗ «Сарненська центральна районна лікарня» мають подвійне навантаження. Клесівська селищна рада стверджує, що вони надають мешканцям громади медичну допомогу вторинного рівня, хоча мають у лікарні тільки педіатричне, терапевтичне і неврологічне відділення. Фактично ж мешканці громади не хочуть лікуватись у Клесові, а їдуть за медичною допомогою в Сарни. 
      Так, упродовж 2017 року жителям Клесівської селищної ради амбулаторно-поліклінічною службою КЗ «Сарненська ЦРЛ» надано допомогу:
-         доросла поліклініка КЗ «Сарненська ЦРЛ» – 18559 відвідувань;
-         дитяча поліклініка – 5007 звернень;
-         жіноча консультація – 1483 звернення;
-         травмпункт – 525 звернень;
-         проведено 1838 флюорографії та 2784 Ro-обстежень;
-         проведено 288 біохімічних аналізів крові за направленнями амбулаторних лікарів.
     Стаціонарно у 2017 році було проліковано у відділеннях КЗ «Сарненська ЦРЛ» 1574 мешканців Клесівської селищної ради. Тож Клесівська селищна рада має передати районному бюджету ще 2 815 796, 65 грн., щоб перекрити витрати комунального закладу «Сарненська центральна районна лікарня» Сарненської районної ради на лікування мешканців Клесівської селищної ради у 2017 році.  
     Голова районної ради Руслан Серпенінов зазначив, що Сарненський район єдиний в області не провів оптимізацію ліжко-місць і не допустив скорочення медичного персоналу. Нині вступила в дію медична реформа, яка, як бачимо, не несе позитива, і впроваджується без фінансової підтримки. У перехідний період, ми дотримувались позицій, що головне – це підтримка громади. Тепер же головні лікарі медичних закладів повинні самі дбати про свій заклад, думати, як буде жити лікарня. Голова райдержадміністрації Ярослав Яковчук додав, що минулого року з районного бюджету на галузь медицини додатково було виділено 21,8 млн. грн. – майже все перевиконання районного бюджету. 
      Руслан Серпенінов також наголосив, що 2,8 млн. грн., які має повернути в районний бюджет Клесівська селищна рада, вивільнить із видатків районного бюджету кошти, які можна було б використати на інші галузі, у першу чергу на галузь освіти, про проблеми якої говорив депутат районної ради Павло Гольонко. Зокрема, можна було б вирішити питання виплати заробітної плати технічному персоналу загальноосвітніх навчальних закладів, які у січні-лютому ц.р. уже змушені були піти у відпустки за власний рахунок. Або на вирішення інших проблемних питань: 2 млн. грн. можна було б роздати у вигляді матеріальної допомоги 2 тисячам людей по 1 тисячі кожному на лікування, адже щомісяця люди звертаються зі своїми проблемами у районний фонд «Допомога». А це онкохворі люди, люди, які перенесли складні операції.  За ці кошти можна було б закупити такі необхідні медикаменти. Ці гроші належать громаді району. Фактично, 95 тисяч мешканців району, які не входять у Клесівську територіальну громаду, є заручниками цієї ситуації. Поки Клесівська селищна рада не візьме відповідальність за своїх мешканців, не візьме відповідальність за співфінансування Сарненської центральної районної лікарні, ситуація в районі не зміниться. Ми хочемо відновити соціальну справедливість.
     Виступаючи перед присутніми, Клесівський селищний голова Василь Гриник, переконував, що Клесівська селищна рада передбачила медичну субвенцію районному бюджету на утримання комунального закладу «Сарненська центральна районна лікарня» Сарненської районної ради, який надає вторинну медичну допомогу жителям Клесівської селищної ради, але перерахували кошти лише за тих мешканців Клесівської громади, які їхали в Сарненську ЦРЛ за направленнями лікарів з Клесівської лікарні. То виникає логічне запитання, чи доцільно лікарям Сарненської ЦРЛ приймати мешканців Клесівської селищної ради без направлень первинної ланки? До цього часу жодній людині з Клесівської ОТГ не було відмовлено у наданні медичної допомоги. І щоб надалі не створювати такого прецеденту, враховуючи те, що Клесівська селищна рада передбачила медичну субвенцію районному бюджету на утримання комунального закладу «Сарненська центральна районна лікарня» Сарненської районної ради, який надає вторинну медичну допомогу жителям Клесівської селищної ради, у недостатньому обсязі (аналогічна ситуація складається у 2018 році), обранці громад ухвалили звернення депутатів до Кабінету Міністрів України щодо невиконання Клесівською селищною радою Сарненського району Рівненської області вимог чинного законодавства України в частині розподілу коштів медичної субвенції з державного бюджету.
     Про зміни до районного бюджету доповіла начальник фінансового управління райдержадміністрації Олена Радько. Так, інша субвенція з Немовицького сільського бюджету в сумі 38530 грн. спрямовується Сарненській райдержадміністрації на виконання районної програми «Керівництво та управління у сфері проведення місцевих виборів» на 2018 рік.
    Резервний фонд районного бюджету зменшили на 700000 грн. та спрямували відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації на:
-         виконання програми розвитку фізичної культури і спорту в Сарненському районі (надання фінансової підтримки баскетбольному клубу «Маяк»;
-          корегування проектно-кошторисної документації «Будівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів на вул. Нова, 38 у с. Цепцевичі Сарненського району - корегування»;
-         поточний ремонт покрівлі Сарненської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №3 та придбання будівельних матеріалів.
    Також врахували пропозицію бюджетної комісії зменшити резервний фонд на 200 тис.грн. і виділити ці кошти на ремонт приміщень Сарненського районного Будинку дітей та молоді для розміщення комунальної установи «Сарненський інклюзивно-ресурсний центр» Сарненської районної ради.
     Підтримали депутатський запит депутата районної ради Сергія Белелі щодо вирішення питання фінансування заходів з будівництва мережі зовнішнього електропостачання житлового масиву по вул. Шевченка в с. Тріскині. 
     У «Різному» говорили про нагальні проблеми і шляхи їх вирішення. Виступили депутати районної ради Анатолій Босюк, Богдан Лазарчук, Павло Гольонко, Ніна Жилка. А голови районної ради та райдержадміністрації просили засоби масової інформації більш об’єктивно висвітлювати проблеми району, зокрема медичної галузі, ситуацію з добровільним об’єднанням територіальних громад. Адже в газеті «Сарненські новини» однобоко було висвітлено одну тему. Також писали, що влада чинить тиск на громади з приводу утворення ОТГ. Голова районної ради наголосив, що районна влада прийме будь-який формат об’єднання громад, який підтримала більшість мешканців громад. І районна рада, і райдержадміністрація готові надати правову і методичну допомогу місцевим радам для утворення нових об’єднаних територіальних громад.
    Голова райдержадміністрації Ярослав Яковчук зазначив, що утворення громад – це абсолютно добровільна справа, це бажання виключно мешканців населених пунктів. І наголосив, що тиску ніхто не чинить, процес добровільний. 
    Голови районної ради і райдержадміністрації подякували народному депутату України Сергію Євтушку за підтримку і співпрацю. Дякуючи народному депутату, у 2017-му районний бюджет загалом отримав 9,2 млн. субвенції з державного бюджету для соціально-економічного розвитку  Сарненського району.
       На цьому роботу сесії було завершено.

 

                                                                            Організаційний відділ районної ради

 

Додати коментар

  • Адреси Інтернет та e-mail будуть автоматично перетворені на лінки.
  • Дозволені теги HTML: <p> <a> <span> <div> <h1> <h2> <h3> <h4> <h6> <h6> <em> <map> <area> <hr> <br> <br /> <i> <strong> <b> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <table> <tr> <td> <img> <b> <u> <font> <del> <ins> <sub> <sup> <quote> <blockquote> <pre> <address> <code> <cite> <embed> <object> <strike> <caption> <table> <tbody>
  • Рядки і параграфи з нового рядка робляться автоматично.

Більше інформації про форматування

CAPTCHA - захист від спаму та роботів
Це питання служить для "відсіювання" автоматичних рекламних розсилок.
6 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.